Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
ÜNAL BENLİALPER

ÜNAL BENLİALPER


Düşler Denizindeki Son İskele

31 Ekim 2015 - 17:02

Düşler Denizindeki Son İskele

Muhteşem güzellikler ile donatılmış ayrıcalıklı bir doğa parçasının insanı büyüleyen o müthiş görsel şöleni ve benliğimizde yarattığı göz kamaştıran duygusal efekleriyle yaşama daha coşkulu ve heyecanlı sarılmanın mutluluğu ve huzuru içindeyiz.

İçgüdüsel kurmacalarımızın sırlarla dolu kısır döngüsü içinde en harika düşlerimizi kurguluyor olmanın keyfini çıkarıyoruz. Denize olan tutkunluğumuzun efsaneleşmiş anılarını, ruhumuzu ferahlatan Meltem rüzgarının esintileriyle paylaşıyoruz.

Yozlaşmış ilişkiler içinde yok olmaya yüz tutmuş en değerli ve anlamlı duygularımızın yeniden yaşam buluyor olması, bize bir kere daha insan olduğumuzu hatırlatıyor. Belleğimizin en hücra köşelerinde sıkışmış kalmış yorgun, bıkkın ve yaşam boyunca bize huzur vermeyen düşünce ve duygu atıklarımızdan kurtuluyor olmanın sevinci ve rahatlığı içindeyiz.

Hiç keşfedilmemiş diyarlara, henüz daha doğmamış ufkun ötesindeki insan eli değmemiş büyük denizlere hasretle yelken açıyoruz, yüreğimizde inanılmaz bir coşku seli ve güçlü bir arzunun yansımaları. Yeni bir yaşamın en insani duyguları ve beklentileri yüreklerimizde şekillenirken, Albatroslar'ın sevinç çığlıkları yankılanıyor kainatın her bir yanında.

Binlerce yunus bu mutlu günümüzde o sevimli gülen yüzleriyle bizi yalnız bırakmazken, en güzel deniz kızları alımlı giysileriyle en ateşli danslarını sergiliyor. Mavi tuvallerin üzerine doğal mimarinin en mükemmel yontularıyla çizilmiş yaşlı bir balıkçının, yıllara yenik düşmüş kırık-dökük sandalından ağlarını çekişi, bu harika görsel şöleni en anlamlı ifadeler ile tamamlıyor. Düşler denizindeki son iskeleden demir alırken, mavi tutkumuzun bizi sürüklediği sonsuz özgürlüğün rotasına dümen çeviriyoruz.

Çılgın rüzgarlarla dalgalanmaktan bitkin düşmüş yitik denizlerde sığınacak dingin bir koy ararken, yüzlerce karabatağın kanatları üstünde hayallerimizin zirvesinde denizlerden denizlere uçuyoruz.

Bu yazı 2701 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum