Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
ÜNAL BENLİALPER

ÜNAL BENLİALPER


Bir Avuç Ege Sevgisi

07 Nisan 2015 - 19:06

Bir Avuç Ege Sevgisi

Poseidon'un yokluğunu fırsat bilerek gecenin geç saatlerine kadar kulakları sağır edercesine çıkardığı seslerle çılgınca eserek karada tozu dumanı birbirine katan, denizde ise azgın dalgaları gökyüzüne savurup denizcilere korkulu anlar yaşatan kötü fırtınaların asi ruhlu, söz dinlemeyen vahşi rüzgarları, ege denizinin en derin sularındaki muhteşem sarayında yaşayan Poseidon'un geri dönerek gökyüzüne hışımla fırlattığı mızrağının yeri göğü inleten sesiyle birlikte aniden sakinleşerek kara bulutların içinde kaybolup gidiyorlar.

Derin bir sessizliğin ardından, turuncu renge boyanmış o harika göz kamaştıran görüntüsüyle ağarmaya başlayan tanyeri doğaya en güçlü yaşam iksirini sunuyor. Fırtınanın ardından sakinleşen denizler, denizkızlarının gözleri kamaştıran o müthiş gösterimli kıvrak danslarıyla birlikte yeniden canlanarak kâinata sevgi ve aşkın gücünü fısıldıyor. Uzun bir süre ortalıklarda görünmeyen denizlerin haylaz çocukları martılar ise yine balıkçı teknelerinin dümen sularındaki izlerde çığlık çığlığa geri dönüyorlar. Dokunaklı bir sadeliğin sevgi dolu bakışları arasında teknemiz ile henüz keşfedilmemiş denizlerin sularına doğru yol alırken, gecenin güneşi Ay’ın en görkemli ışıklarının denize salkım saçak düşen parıltıları üstümüze sayısız konfeti yağdırıyor.

Patara kumsallarının en egzotik çiçeklerinden demet demet taç yaptırıp tarihin en çapkın bakışlı, en parlak tenli ve en cömert Dolunay’ına armağan etmek istiyorum, ellerimde bir avuç ege sevgisi ve düşlerimde hırçın dalgaların izleri.

Ş.Ünal Benlialper

Kaptan-Denizci Yazar

Bu yazı 2102 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum