Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YENİKAPI'DA SON DURUM NE?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Galataport’ta rezervasyonların çok iyi gittiğini belirterek 2023 yılında Türkiye limanlarına 2 bin kruvaziyer gemisinin yanaşmasını hedeflediklerini söyledi.

YENİKAPI'DA SON DURUM NE?
05 Ekim 2019 - 11:01

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin turizmdeki 2023 yılı stratejileri ve hedeflerinden bahsetti.

Ersory, turizmin yatırımcılar için önemli bir sektör olacağını ve sektörde özellikle konaklamaya yönelik ciddi bir yatırımcı talebinin olduğunu dile getirdi.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile 2020 yılında 180 milyon dolara ulaştıracakları tanıtım bütçesinin, 125 milyon dolarının sektör payından oluşacağını belirten Ersoy, 2023 yılı tanıtım bütçesi hedefinin de 220 milyon dolar olduğunu ifade etti.

Kruvaziyer limanlarında bir sıkıntının olmadığını kaydeden Ersoy, Galataport’ta rezervasyonların çok iyi gittiğini ve 2020 Haziran ayına kadar da Yenikapı Kruvaziyer Limanı’nın ihalesine çıkılmasının planlandığını söyledi.

Ersoy, “2023 yılında kruvaziyerde 2 bin gemi yanaşmasını hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

KAPTANHABER 

Bu haber 3267 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hüsamettin Canbilen
    1 yıl önce
    Yenikapıya yapılacak yolcu gemisi terminaline ek olarak mutlak surette metro veya teleferik veya hava ray vs sistem ile gelen yolcunun doğrudan sultanahmet meydanına indirilmesi gerekir.Yoksa yüzlerce otobüs şehrin içine girip,trafiği kitlemekte.Bu kabul edilir bir durum değil. Bir geminin 4000 yolcu 1000 personel olmak üzere 5000 kişiyi getirdiği düşünülür ise bu yaklaşık 100 otobüs yapar. Turizm bakanına duyrulur.