Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yeni konteyner limanı, Mersin'e inşa edilecek

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yeni konteyner limanının Mersin’e inşa edileceğinin teyit edildiğini açıkladı.

Yeni konteyner limanı, Mersin'e inşa edilecek
17 Temmuz 2019 - 09:16

Mersin kamuoyunda son dönemde tartışma konusu olan konteyner limanının başka bir ile kaydırılacağı iddialarına son noktayı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan koydu. Elvan’ın komisyon toplantısında konteyner limanını sorduğu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, limanın Mersin’e inşa edileceğini teyit etti. AK Parti Mersin İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bir süredir Mersin kamuoyunu meşgul eden yeni inşa edilecek konteyner limanının Mersin'den başka bir ile kaydırılacağı iddialarına açıklık getirildi. Açıklamada, konuyu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda gündeme getiren Komisyon Başkanı ve Mersin Milletvekili Elvan’ın konteyner limanının Mersin'de inşa edileceğini hükümetten teyit ettiği bildirildi. Açıklamaya göre, 11. Kalkınma Planı'nın Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmeleri sırasında konu Elvan tarafından gündeme taşındı. Planda yer alan Mersin'de yapılacak konteyner limanından “Doğu Akdeniz'de yapılacak bir liman” diye bahsedilmesi, Mersin kamuoyunda limanın Mersin dışında bir ile kaydırılacağı, Mersin'in bu yatırımı kaybettiği iddialarını gündeme taşıdı.

ELVAN, SON NOKTAYI KOYDU

Açıklamada, iddialar üzerine Elvan’ın devreye girdiği belirtilerek “Elvan, 11. Kalkınma Planı'nın görüşmeleri sırasında konuyu gündeme getirdi ve hükümet adına planı sunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a, 'Doğu Akdeniz'de yapılacak bir liman ifadeniz var, buradaki kastınız nedir' sorusunu yöneltti. Oktay'ın soruya cevabı 'Mersin’de yapılacak limanı kastediyoruz' oldu. Böylece limanın başka bir ile yapılacağı iddiaları en yetkili ağızdan yalanlanmış oldu” denildi.

KAPTANHABER

Bu haber 842 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum