Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

WISTA Türkiye'den 90 öğrenciye burs imkanı!

WISTA Türkiye, denizcilik fakültelerinde ve liselerinde okuyan 75 kız öğrenciye burs imkanı sağladı. WISTA Türkiye Başkanı Av. Nazlı Selek, 2020’ye kadar 15 kız öğrenciye daha burs imkanı sağlamayı hedeflediklerini vurguladı.

WISTA Türkiye'den 90 öğrenciye burs imkanı!
19 Kasım 2019 - 15:47


Dayanışmanın ve birlik olmanın değerini bilerek attıkları adımlar ile denizcilik sektöründe çalışan kadınların destekçisi olmaya devam edeceklerini dile getiren Başkan Selek, “Sektörümüzün geleceğini oluşturacak olan kız öğrencilerimiz için ışık olmaya ve onları yürüdükleri bu zorlu yolda yalnız bırakmamaya önem veriyoruz. Bu amaçla 2019 yılı içinde 90 öğrencimizi WISTA Türkiye bursu ile destekliyoruz. 2020 için de yol haritamızı belirleyip en kısa sürede çalışmalara başlayacağız” dedi. WISTA Türkiye, böylelikle emek yoğun bir sektör olan denizcilikte, iş hayatına atılmak üzere olan kız öğrencilere mentorluk yaparak, iş hayatında kadın istihdamının artmasına da vesile oluyor.

Herkesi kucaklayan ve herkesin kucakladığı bir kurum

Gücünü, denizcilik sektöründe çalışan kadınlardan alan ve bu sinerji ile birçok projenin altından başarıyla kalkan WISTA Türkiye, 2019 yılını dolu dolu ve anlamlı bir şekilde geçirdi. Geçtiğimiz mart ayında 10. yılını kutlayan Dernek, üye sayısını arttırırken bir yandan da denizcilik sektöründe çalışan kadın-erkek demeden herkesi kucaklayan ve herkesin kucakladığı bir kurum haline geldi.

Bu haber 441 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum