Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Vergi Ödemedi muamelesi görmemek için buna dikkat edin!

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, Tanıtım Ajansı’na ödenecek paylarla ilgili açıklama yaptı. Eresin, Ajans payını ödemeyen işletmelere vergi ödememiş muamelesi yapılacağını belirtti.

Vergi Ödemedi muamelesi görmemek için buna dikkat edin!
26 Temmuz 2019 - 09:22 - Güncelleme: 26 Temmuz 2019 - 09:27

Türkiye Otelciler Birliği’nin Radisson Blu Vadi İstanbul’da düzenlediği öğle yemeğinde konuşan Müberra Eresin, konuşmasına Tanıtım Ajansı ile ilgili açıklamalar başladı. Yasanın hazırlanmaya başladığı 9 aydan bu yana Bakanlıkla görüşme halinde olduklarını, kabul edilen ve edilmeyen itirazları olduğunu belirten Eresin, ‘’İlk başta cirodan yüzde 1 pay isteniyordu. Daha sonra bunu binde 7,5’e düşürebildik’’ dedi.

‘’Oteller 11 üye ile temsil edilecek’’

Ajansın yönetim kurulundaki temsille ilgili sıkıntı olduğu tartışmalarına ilişkin olarak ise Eresin, ‘’Yönetim kurulu yapısının temsili konusudur sıkıntı olduğu basında yazılıp çiliyor. Yönetim kurulunda oteller 11 üyeyle temsil edilecek ve bu üyeler işletme belgeli oteller tarafından seçilecek. Seçimler döneminde TÜROB’a desteğiniz çok önemli’’ diye konuştu.

“Ajans payı konusunda bakanlıkla görüşmelerimiz sürüyor’’

Ajans payı ile ödeme yükümlülüğünün 1 Ekim 2019'da başlayacağını hatırlatan Eresin, ‘’TÜROB olarak, oran konusunda ve gelir yöntemi konusunda temaslarımız halen devam etmekte’’ dedi.

’’Ajans payı ödemeyene vergi ödememiş muamelesi yapılacak’’

Konuşmasında ayrıca, Ajansa döşenecek paylarla ilgili otelcilere bir de uyarıda bulunan Eresin, Ajans payını ödemeyen işletmelere ‘vergi ödememiş’ muamelesi yapılacağını ifade etti.

“Katılacağını fuarları önceden söyleyin’’

Eresin, konuşmasının devamında şunları söyledi: ‘’Bakanlık katılım sağladığı fuar sayısını kısıtladı, kimilerine katılımı sonlandırdı. Bu nedenle katılacağınız fuarları önceden bildirmeniz gerekiyor. Katılım göstermek istediğiniz ancak Bakanlığın listesinde olmayan fuarları da bakanlığa bildireceğiz.

‘’Liverpool-Chelsea maçı için yurt dışından 40 bin kişi gelecek’’

14 Ağustos’ta Liverpool-Chelsea maçı var. Stadın 50 bin kişi tarafından doldurulması ve 40 bin kişinin yurt dışından gelmesi bekleniyor. Konaklama anlamında sıkıntı yaşanmayacağımız çok net ancak uçak kısmında sıkıntı gördük. THY, Pegasus ve AtlasGlobal’i ziyaret ettik. Kendileri de buna katıldılar. Yeni uçuş eklemediler ama uçakları büyüttüler. Dolayısıyla ulaşımla ilgili bir sıkıntı olacağını düşünmüyoruz.’’

KAPTANHABER

Bu haber 544 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum