Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Van'da av yasağı denetimleri devam ediyor

VAN TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI BALIKÇILIK VE SU ÜRÜNLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN İNCİ KEFALİ AV YASAĞI VE KENTTE BULUNAN ALABALIK TESİSLERİ DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR.

Van'da av yasağı denetimleri devam ediyor
22 Nisan 2020 - 14:14

Van Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından inci kefali av yasağı ve kentte bulunan alabalık tesisleri denetimleri devam ediyor.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Muhammet Demir ve şube teknik personelleri tarafından Van balığı av yasağı ve su ürünleri yetiştiricilik tesislerinde denetimler yapılıyor. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Görentaş, Van balığı av yasağı denetimlerinin 7/24 devam ettiğini söyledi. Van’da 29 adeti karada, 8 adeti barajlarda olmak üzere toplam 37 adet su ürünleri yetiştiriciliği tesisi olduğunu anımsatan İl Müdürü Görentaş, “Bu tesislerimizin toplam üretim kapasitesi yılda 3 bin 700 ton civarındadır. Aynı zamanda 6 adet yavru yetiştirme kuluçkahanemiz mevcut olup yıllık ortalama 20 milyon adet yavru balık üretimi yapılmaktadır. İlimizde mart ayında kuluçkahane ve nisan ayında ise tesis denetimleri yaptık. Önümüzdeki aylarda da bu çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Bu haber 389 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum