Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türk Yolcu kaza anını anlattı

Giglio adası açıklarında karaya oturan 'Costa Concordia'' isimli yolcu gemisininden kurtulan Türk yolcu Deniz Bora kaza anını anlattı.

Türk Yolcu kaza anını anlattı
14 Ocak 2012 - 06:22

İtalya'nın batısında seyir halindeyken, Giglio adası açıklarında karaya oturan 'Costa Concordia'' isimli yolcu gemisininden kurtulan Türk yolcu Deniz Bora kaza anını anlattı.

Bora, "11 katlı Costa Concordia isimli geminin yaklaşık 5-10 dakika içerisinde yan yattı. Geminin su üstünde kalan kısmı 3-4 kattı. Sanki bir Titanik manzarası vardı." dedi.

7 Türk yolcu var

Deniz Bora, "Biz ilk tahliye olanlardanız. Gemide 7 Türk vardı. Biz 4 kişiyiz. Bide 3 Türk daha vardı ama onlardan haberimiz yok" dedi

Yolcuların isimleri

Türk yolcularının isimlerini açıklayan Bora; "Biz 4 kişiyiz Eşim Tayfun Bora ben Deniz Bora, Mustafa Tunçelik ve eşi Yüksel Tunçelik bide gemide tanıştığımız 3 türk daha vardı. İstanbul'da Concordia'da çalışan Egemen ve annesi babası" dedi.

Filikalar 2,5 saatte indirildi

Kurtarma çalışmalarını anlatan Bora, "Kurtarma çalışması bizi çok hayrete düşürdü. iki buçuk saatte filikaları indiremediler, Anons yaparken Kaptan 'jeneratörde bir arıza var' dedi. Çok talihsiz açıklamalar." dedi.

Bu haber 2221 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum