Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türk Kaptan temizliğini yaptığı gemi ambarına düşerek öldü!

Atlas Okyanusu’nda geminin ambar temizliğinin kontrolünü yapmak isteyen İkinci Kaptan Erdem Bulat, ambara düşerek hayatını kaybetti.

Türk Kaptan temizliğini yaptığı gemi ambarına düşerek öldü!
14 Nisan 2021 - 10:48

Dramar Denizcilik’in DS Sofie Bulker gemisi Brezilya’ya gidiyordu. Atlas Okyanusu’nda gemideki ambar temizliğini denetlemek isteyen İkinci Kaptan Erdem Bulat, aşağı inerken dengesini kaybederek düştü. Bulat gemide hayatını kaybetti.

Dramar Denizcilik’ten açıklama

Denizcilik camiasını yasa boğan vefatın ardından Dramar Denizcilik’ten açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “DS Sofie Bulker gemimizde 1.Zabit (2.Kaptan) olarak çalışan değerli meslektaşımız Erdem Bulat’ın dün akşam saatlerinde ve açık denizde gemi Brezilya’ya seyir halinde iken rutin ambar temizliği kontrolü için ambara inişi sırasında dengesini kaybederek ambar tabanına düştüğünü ve hayatını yitirdiğini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Gemi Süvarisi uydu telefon aracılığı ile Telesağlık desteğini ivedilikle almış, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen canımız Erdem Kaptan’ın kurtarılması mümkün olamamıştır. Bu üzücü haber gece ailesiyle de paylaşılmış olup, merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, Dramar Denizcilik çalışanlarına ve tüm denizcilik camiasına başsağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun,ışıklar içinde uyusun.

Kaynak: Yeniçağ

Bu haber 670 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum