Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TSK Akdeniz'de Açık Deniz Eğitimi görevinin icra edildiğini duyurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Akdeniz’de Açık Deniz Eğitimi görevinin icra edildiğini duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) açıklamasında Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri’nin katıldığı eğitimlerin Akdeniz’in değişik bölgelerinde yapıldığı bildirildi.

TSK Akdeniz'de Açık Deniz Eğitimi görevinin icra edildiğini duyurdu
18 Nisan 2020 - 22:46

TSK Akdeniz’de Açık Deniz Eğitimi görevinin icra edildiğini duyurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Akdeniz’de Açık Deniz Eğitimi görevinin icra edildiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) açıklamasında Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri’nin katıldığı eğitimlerin Akdeniz’in değişik bölgelerinde yapıldığı bildirildi.

Konuya ilişkin MSB açıklaması şöyle :

“Türkiye’deki harekat merkezlerinden komuta edilerek uzak mesafe harekat görevlerinin kesintisiz olarak icra edilmesini denemek ve geliştirmek maksadıyla 17 Nisan 2020 tarihinde Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri unsurlarımızın katılımıyla “Açık Deniz Eğitimi” gerçekleştirildi. Açık Deniz Eğitimi müşterek olarak planlanıp, başarıyla icra edilmiştir. 

Hava unsurları Eskişehir’de konuşlu bulunan Muharip Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi (BHHM) harekat komutasında, Deniz unsurları ise Deniz Kuvvetleri Komutanlığının harekat kontrolünde ve Kuzey Görev Grup Komutanlığı Taktik Komutasında görevlerini icra etmiştir. 

Açık Deniz Eğitimi’ne katılan deniz unsurları, tatbikat öncesinde Akdeniz’in değişik bölgelerinde yerlerini almıştır. 

7 saat 35 dakika süren görev boyunca; komuta kontrol usulleri, havada yakıt ikmal eğitimi, deniz ve hava müşterek eğitimi icra edilmiştir.”

Bu haber 679 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum