Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Sinemalarda Bu Hafta

Bu hafta 5'i yerli yapım tam 9 film birden gösterime girdi... İşte sinemaseverler için salonları süsleyecek haftanın yeni yapımları...

Sinemalarda Bu Hafta
10 Nisan 2010 - 22:02

Sinemalarda Bu Hafta

Bu hafta 5'i yerli yapım tam 9 film birden gösterime girdi... İşte sinemaseverler için salonları süsleyecek haftanın yeni yapımları...

İki Babalık
Yönetmenliğini Walt Becker’in üstlendiği "İki Babalık"ın başrollerini Robin Williams, John Travolta, Kelly Preston ve Matt Dillon paylaşıyor.

Filmde iş yaşamları ortak, 6 yaşında ikiz çocukları olan boşanmış bir babayla, çapkın ve müzmin bekar arkadaşının komik maceraları konu ediliyor.

Aşkın Yaşı Yok
Haftanın bir başka komedi filmi, romantizmle bezeli "Aşkın Yaşı Yok". Bart Freundlich’in yazıp yönettiği filmin başrollerinde Catherine Zeta Jones ve Justin Bartha var.

Filmde kocası tarafından aldatılınca New York’a taşınan, 40 yaşında, 2 çocuk annesi, güzel bir kadın olan Sandy’nin, 24 yaşında üniversiteden yeni mezun Aram Finkelstein’la tanışması sonrasında gelişen komik olaylar ele alınıyor.

Cehenneme 2 Adım
Yönetmenliğini Jon Harris’in yaptığı "Cehenneme 2 Adım"da Michael J. Reynolds, Shauna Macdonald, Jessika Williams ve Douglas Hodge oynuyor.

Filmde Appalachian mağarasında yaşanan dehşetten kurtulan Sarah’ın başından geçen korku ve gerilim dolu olaylar işleniyor.

Şark Oyunları
Senaryosu ve yönetimi Kamen Kalev’e ait "Şark Oyunları"nda Christo Christov, Saadet Işıl Aksoy, Hatice Aslan ve Ovanes Torosian rol alıyor.

Filmde kaderleri bir baskında tekrar buluşan, birbirinden kopuk ik kardeş Georgi ile abisi Itso’nun dramatik öyküsü konu alınıyor.

Bal
Yönetmen Semih Kaplanoğlu’na Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı Ödülünü getiren "Bal"da başrolleri Bora Altaş, Erdal Beşikçioğlu ve Tülin Özen üstleniyor.

Yumurta ve Süt’ün ardından üçlemenin son filminde, babası karakovan balcılığıyla uğraşan İlkokul öğrencisi Yusuf’un yaşadığı dramatik olaylar hikaye ediliyor.

En Mutlu Olduğum Yer
Ezgi Asaroğlu, Nihat Altınkaya, Sivga Erez, Hakan Vardar, Erol Günydın ve Turgay Tanülkü’nün oynadığı "En Mutlu Olduğum Yer"in yönetmeni Kağan Erturan. Filmde yolları bir partide kesişen, Kemal ve Elif adındaki iki gencin romantik maceraları konu ediliyor.

Rina
Yönetmenliğini Şenol Sönmez’in yaptığı "Rina"da başrolleri Paşhan Yılmazel, Eray Türk, Çağlar Çorumlu, Merve Sevi ve Cüneyt Türel paylaşıyor.

Çekimleri Gökçeada’da gerçekleştirilen ve insanların hayalleri için yapabileceği fedakarlıkların sorgulandığı filmde, adada yaşayan 3 gencin öyküsü anlatılıyor.

Beş Şehir
Onur Ünlü’nün yazıp yönettiği "Beş Şehir"de Bülent Emin Yarar, Şebnem Sönmez, Beste Bereket, Tansu Biçer ve Ege Tanman rol alıyor.

İstanbul, Afyon ve Eskişehir’de çekilen filmde, polis, tezgahtar, öğretmen, seyyar satıcı ve 11 yaşındaki çocuğun iç içe geçen hikayesi konu alınıyor.

Son İstasyon
Oğulcan Kırca’nın, senaryosunu Tekin Duman’la kaleme alıp, yönettiği "Son İstasyon"un başrollerinde Levent Kırca, Başak Daşman, Korel Cezayirli, Suna Selen ve Hikmet Karagöz var.

Filmde emekliliğine gün sayan, taşrada, küçük bir istasyonda, demiryolu memuru olarak görevli Ruhi’nin başından geçen dramatik olaylar işleniyor.


Bu haber 1255 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum