Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Şehitlerin isimleri belli oldu...

Türkiye Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde şehit düşen 24 evladına ağlıyor. Anne babaların yürekleri bu acıya dayanmadı. Şehitlerden bazılarının ismi belli oldu.

Şehitlerin isimleri belli oldu...
19 Ekim 2011 - 19:44

Şehitlerin isimleri belli oldu

Türkiye Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde şehit düşen 24 evladına ağlıyor. Anne babaların yürekleri bu acıya dayanmadı. Şehitlerden bazılarının ismi belli oldu.

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde sınırdaki askeri birliğe PKK’lı teröristler tarafından ağır silahlarla eş zamanlı düzenlenen saldırı ardından çıkan çatışmada şehit olan 36 yaşındaki Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer’in Konya’nın Akşehir İlçesi’ndeki babasının evine ateş düştü. Evli ve 2 çocuk babası olan astsubay Geçer’in, bir yıl önce babasını kaybettiği belirlendi.

Yozgat


Hakkari’nin Çukurca İlçesin’de askeri birliğe teröristlerin ağır silahlarla saldırısı sonucu çıkan çatışmada şehit düşen Üsteğmen Murat Bek ile ilgili acı haber, ailesine oturdukları Yozgat’ın Söğütlüyayla Köyü’nde verildi.

Yozgat Jandarma Komutanlığı’nda görevli subaylar, beraberinde İl Müftüsü Nuh Korkmaz ve sağlık ekibiyle birlikte bugün saat 09.15’de gittikleri Söğütlüyayla Köyü’nde oturan aileye acı haberi verdi. Jandarma ekiplerinin evin önünde durduğunu gören anne Elmas Bek, oğlunun şehit olduğunu anlayarak sinir krizleri geçirdi. Acılı anne, haberi almadan evden çıkıp koşarak, Jandarma Binbaşı Süleyman Gürz’e sarılıp yere yığıldı. Jandarmaları gören baba Abdullah Bek ise evin merdivenlerine düşüp sinir krizi geçirdi.

Kendini yere bırakan acılı anne Elmas Bek’i sağlık ekibi güçlükle sakinleştirdi. Oğlunun şehit olduğu haberiyle yıkılan acılı anne Elmas Bek oğlunun ardından ağıt yakarak gözyaşı döktü. Şehit Üsteğmen Murat Bek’in nişanlı olduğu ve evlilik hazırlığı yaptığı belirtildi.

İstanbul

Şehit Er Çolakoğlu’ndan geriye 5. gün önce şehit olduğu birliğindeki mevzide çekilmiş bu fotoğrafı kaldı.

İstanbul’daki annesine dün akşam izne gelmeyi planladığını söyleyen Şehit Er Eyüp Çolakoğlu’nun görev yaptığı birlik bu telefon görüşmesinden bir kaç saat sonra saldırıya uğradı.

Hakkari Çukurca’daki 26 güvenlik görevlisinin şehit olduğu hain saldırıda hayatını kaybeden Er Eyüp Çolakoğlu’nun İstanbul Avcılar’daki evine acı haber ulaştı. Saldırının ardından Çolakoğlu’nun Avcılar’daki evine gelen askeri yetkililer

şahadet haberini aileye verdi. Şehit erin evinin evinin önünde 112 ambulans ekibi beklerken, balkonuna Türk bayrağı asıldığı ve yakınlarının başsağlığına geldikleri görüldü. Şehit er Çolakoğlu’nun üvey babası Yaşar Ergin, Eyüp’ün dün akşam annesiyle konuştuğunu söyledi. Ergin, “ Annesiyle dün akşam telefonla konuşmuş. Yakın zamanda izine geleceğini söylemiş. Ama şehadet haberi geldi" dedi.

İzmit


Bitlis’in Güroymak ilçesinde PKK’lı teröristlerin bombalı saldırısında şehit edilen 5 polis memurundan Volkan Sabaz’ın İzmit’teki baba ocağında matem var. Şehit polis Volkan Sabaz’ın nişanlısı Bernan le 19 Kasım’da yapacakları düğünün duyurusu, Facebooksayfasında kaldı.


Ailesi İzmit Arslanbey’de oturan ve 7 Ekim’de resmi nikah kıydığı eşi Bernan Sabaz ile 19 Kasım’da yapacakları düğün için hazırlık yaptığı belirlenen şehit polis Volkan Sabaz’ın baba ocağına sabah saatlerinden itibaren taziye için ziyaretçi akını başladı. Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu şehit evine giderek Volkan Sabaz’ın babası Mehmet Sabaz’a başsağlığı dileğinde bulundu. Vali Ercan Topaca sıkıca sarıldığı şehit babası Mehmet Sabaz’a başsağlığı dileğinde bulunarak acısını paylaştı.
Volkan Sabaz’ın Facebook’taki sayfasında, 7 Ekim’de resmi nikah yaptığı Bernan Sabaz ile ’Volkan- Bernan’nın düğünü 19 Kasım 2011 cumartesi günü saat 19.00’da İzmit Fuarı göl kenarı Kuloğlu Tesislerinde’ yazılı davet niteliğinde duyuru da yeralıyor.

Şehit Volkan Sabaz’ın cenazesinin yarın İzmit’te toprağa verilecek.
 

Aksaray

21 yaşındaki jandarma komando onbaşı Yavuz Çoban’ın, memleketi Aksaray’daki baba ocağına ateş düştü. Şehit onbaşı Çoban’ın terhisine 5 ay kaldığı öğrenildi.

Şehit jandarma komando onbaşı Yavuz Çoban’ın acı haberi, ailesine Aksaray İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli subaylar tarafından sağlık ekibi eşliğinde verildi. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen 4 çocuk annesi 50 yaşındaki Dürdane Çoban, sinir krizi geçirdi. Dürdane Çoban, hazırda bulunan sağlık görevlileri tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Şehit Çoban’ın kamyon şoförü olan babası 50 yaşındaki Ekrem Çoban’ın ise işte olduğu belirtildi.

Askerden önce şoförlük yapan ve terhisine 5 ay kalan şehit Yavuz Çoban’ın, bekar olduğu, kız kardeşinin nişanlısı er Cengiz Ertuğrul’un ise Hakkari’de vatani görevini yaptığı öğrenildi. Şehit Çoban’ın cenazesinin yarın Aksaray’da toprağa verilmesi bekleniyor.

Adana

Jandarma Er Koray Özel’in acı haberi, memleketi Adana’nın Feke İlçesi’ndeki ailesini yasa boğdu.

Feke’ye bağlı Süphandere Köyü’nde oturan ve terhisine 50 gün kaldığı öğrenilen Jandarma Er Koray Özel’in şehit olduğu haberini sabah saatlerinde alan anne 43 yaşındaki Elif Özel, sinir krizi geçirdi. 2 çocuğundan erkek olanını kaybeden Elif Özel’e eve gelen sağlık ekipleri müdahale etti. Sakinleştirici iğne yapılan Özel’i yakınları teselli etmeye çalıştı.

Orman işçisi olan baba 47 yaşındaki İdiris Özel’in ise bölgenin ormanlık alanında çalıştığı öğrenilince, yakınları acı haberi vermek için yanına gitti. Bu arada şehidin tek katlı ahşap evinine gelen yakınları ve köylüler ise teröre tepki gösterdi.

Feke Kaymakamlığı’na vekalet eden Saimbeyli Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, Feke Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Akgün Baydar, Feke Belediye Başkanı MHP Ahmet Sel de eve gelerek aileye taziye dileklerinde bulundu.

Aydın/ Nazilli

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde kalabalık bir PKK’lı grubun saldırısında şehit düşen askerlerden 21 yaşındaki Mehmet Çetin’in Aydın’ın Nazilli İlçesi’ne bağlı Beğerli Beğerli Köyü’ndeki baba ocağına ateş düştü. Adeta bir barakada yaşayan anne Şerife ve baba Bekir Çetin, acı haberi vermeye gelen askeri yetkililer ile ambulansı görünce gözyaşlarına boğulup "Kara oğlum nerede" diye feryat etti. Şehidin evine akın eden yakınları sinir krizi geçirdi.

Terhisine 90 gün vardı


Beğerli Köyü’nün tek askeri, beş çocuklu Çetin Ailesi’nin de en küçüğü olan şehit er Çetin’in, dağıtım iznine geldikten sonra bir daha izin kullanmadığı, terhisine de 90 gün kaldığı öğrenildi.

Abla sinir krizi geçirdi

Acı haberi alıp anne ve babasının yanına koşan şehidin ablası Fatma Tuzsuz, sinir krizi geçirdi. Gözyaşlarına boğulan acılı ablanın çığlıkları yürek dağladı. Şehidin yeğeni Süleyman Tuzsuz, "Dayım nerede, ona ne oldu. Ben daha askere gitmedim. Onun intikamını ben alacağım" diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. Dayısıyla en son iki gün önce telefonla konuştuğunu, kendisine "En kısa zamanda aranızda olacağım" dediğini anlattı. Çiftçilik yapan ailenin yokluk içinde büyüttüğü şehit er Çetin’in askerden geldikten sonra babasıyla birlikte çiftçilik yapmaya devam etmek istediği belirtildi.

 Isparta Yalvaç

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin ağır silahlarla düzenlediği saldırı sonrasında çıkan çatışmada şehit düşen 21 yaşındaki jandarma komando er Süleyman Kalkan’ın acı haberini alan Isparta’nın Yalvaç İlçesi’ndeki ailesi gözyaşlarına boğuldu. Anne Şerif Kalkan, "Yavrum, kuşum öldü mü? Ben ’Hakkari’ye gitme’ dedim. Böyle olacağını biliyordum" diye feryat etti.

Çukurca’da PKK terör örgütnün düzenlediği saldırıda şehit düşen jandarma komando er Süleyman Kalkan’ın şehit haberini Yalvaç’ın Sücüllü Beldesi’nde oturan ailesine, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Hakan Güler, Müftülük’ten bir din görevlisi ve sağlık ekipleriyle birlikte verdi. Kalkan Ailesi’nin oturduğu Harmanyeri Mahallesi’ne giden Güler ve beraberindekiler, sokakta komşularıyla birlikte oturan anne Şerif Kalkan’a şehit haberini verdi. Oğlunun şehit düştüğünü o anda öğrenen Şerif Kalkan, "Yavrum, kuşum öldü mü? Şimdi bana kim kanat gerecek? Yavrum Süleyman’ım. Ben ’Hakkari’ye gitme’ dedim. Böyle olacağını biliyordum" diye feryat etti. Sinir krizi geçiren anne Kalkan’a sağlık ekipleri müdahale etti.

Kendisine sakinleştirici vermek isteyen sağlık ekiplerine izin vermeyen acılı kadın, kendini yerden yere attı.

Şehit er Süleyman Kalkan’ın kardeşleri 18 yaşındaki İlknur, 15 yaşındaki Ayşe, 13 yaşındaki Burcu ve 10 yaşındaki Murat da gözyaşlarına boğuldu.

Torunu ile aynı ismi taşıyan Süleyman Kalkan ise terörü lanetledi. Oğlu İsa Kalkan’ın 8 yıl önce vefat ettiğini belirten Süleyman Kalkan, "Sabah uyandığımda haberlerde şehitler olduğunu duydum. İçime torunumun şehit olduğu kuşkusu düşmüştü. Ben torunumu yetim büyüttüm. Böyle olsun diye mi büyüttüm?" dedi.

Diğer yandan, şehidin evine ve beldenin birçok yerine Türk bayrakları asıldı.

Hatay /İskenderun

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde teröristlerin saldırısında şehit olan askerlerden Jandarma Er 20 yaşındaki Mesut Cengiz’in acı haberi, memleketi Hatay’ın İskenderun İlçesi’ndeki baba evine kor gibi düştü.

Bekar olan 5 aylık asker Mesut Cengiz’in ilçeye bağlı Denizciler Beldesi Şirinyurt Mahallesi’ndeki evine gelen askerler, baba işçi emeklisi 65 yaşındaki Ahmet Cengiz’e acı haberi verdi. Bu sırada 2 katlı eve Türk Bayrağı asıldı, kapıda bir ambulans da hazır bekledi.

Şehit annesi koşarak geldi


Bu sırada dışarıda olan 4 çocuk annesi 60 yaşındaki Sultan Cengiz, evinin önündeki ambulans ve askerleri görünce koşmaya başladı. Koşarken, kalabalığın kendi evinde toplandığı, evinin duvarına da Türk Bayrağı asıldığını fark eden Sultan Cengiz, oğlunun şehit olduğunu anlayıp ağlamaya başladı. Evinin kapısında yere yığılan Cengiz, komşuları tarafından koluna girilerek içeri alındı. Baygınlık geçiren anneye, sağlık ekipleri müdahale etti. Bu arada fenalaşan baba Ahmet Cengiz, ilaç verilerek sakinleştirildi.

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su da eve gelerek amca Emin Cengiz’e başsağlığı dileğinde bulundu. Teröre tepki gösteren amca Cengiz, "Bu çocukların ne günahı vardı" dedi.

Gaziantep

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Er 20 yaşındaki Fevzi Kazak’ın Gaziantep’te yaşayan ailesi acılı haberle yıkıldı. Kurban Bayramı’ndan hemen sonra terhis olacağı öğrenilen şehit erin annesi, pencereden askerlerin evine geldiğini görünce "Eyvah ocağımız battı" diye çığlık attı.

Şehit Piyade Er Kazak’ın merkez Şehitkamil İlçesi Zeytinli Mahallesi 132 Nolu Sokak’ta oturan ailesine acı haberi askeri yetkililer verdi. Dışarıdan gelen sesler üzerine iki katlı sıvasız evlerinin penceresinden kızıyla dışarı bakan anne 40 yaşındaki Fatma Kazak, askeri görünce, "Fevzi’me birşey mi oldu? Eyvah ocağımız battı" diye çığlık attı. Sinir krizleri geçiren anne Fatma Kazak’a sağlık ekipleri müdahalede bulunurken, erkek kardeşleri ise polis, asker ve yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Şehidin babası Mehmet Kazak’ın bir inşaatta bekçilik yaptığı, şehit olan oğlu Fevzi Kazak’ın ikinci evliliğinden dünyaya geldiği, diğer oğlu Cuma Kazak’ın da halen Kocaeli’nde askerlikyaptığı öğrenildi. Acı haber üzerine şehidin evinde toplanan çok sayıda yakını büyük üzüntü yaşarken, şehidin evinin bulunduğu mahalleye Türk bayrakları asıldı. Şehit Kazak’ın Kurban Bayramı’ndan hemen sonra terhis olacağı bildirildi.

Samsun


21 yaşındaki piyade er Fikret Özel’in Samsun’daki evine ateş düştü. Baba Celal Özel, oğluyla dün konuştukları belirterek, "8 günlük bir göreve gideceklerini söyleyip ’Hakkını helal et’ dedi. Sonra bu acı haberi öğrendik" dedi.

Çukurca’daki saldırıda şehit düşen piyade er Fikret Özel’in acılı haberini ailesine Atakum Kaymakamı Salim Demir ve Merkez Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Şadi Çakır, sağlık ekibi eşliğinde verdi. Haberi alan aile, yasa boğuldu. Sinir krizi geçiren anne İnci Özel gözyaşlarına boğuldu.

3 çocuk sahibi baba Celal Özel, oğluyla dün konuştuklarını belirterek, "Mart ayında askere gitti. Dün öğleden sonra telefonla konuştuk. 8 günlük göreve çıkacaklarını söyleyip, ’Hakkını helal et’ dedi. Bu süre içinde arayamayacağını söyledi. Ben de kendisine dikkat etmesini söyledim. Sonra bugün acı haberi geldi. Türk milletinin başı sağolsun" diye konuştu.

Şehidin evi ve bulunduğu mahalle, Türk bayraklarıyla donatıldı.

Çorum

Hakkari’deki hain saldırıda şehit düşen 27 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Mustafa Aslan’ın acı haberi memleketi Çorum’da önce eşi Pınar Aslan’a ardın da anne ve babasına verildi.

Hakkari’de şehit düşen uzman çavuş Mustafa Aslan’ın şehit olması Çorum’un Kale Mahallesi’ndeki ailesini yasa yasa boğdu. 7 yıllık uzman çavuş olan 2 çocuk babası Aslan’ın acı haberini önce eşi 25 yaşındaki Pınar Aslan, ardından annesi, 46 yaşındaki Samiye Aslan ve babası, 50 yaşındaki Ali Aslan öğrendi.

Acılı haberi alan aile fertleri gözyaşlarına hakim olamadı. 3 çocuğu olduğunu söyleyen baba Ali Aslan, "Türk milletinin başı sağolsun" diye konuşarak terör örgütüne lanet okudu. Anne Samiye Aslan evin önüne asılan Türk bayrağına sarılarak ağladı. Eşini kaybeden Pınar Aslan ise, ayakta durmakta güçlük çekti.


Şehitlerin isimleri:

Hakkari Çukurca’daki saldırıda şehit olan 24 askerin isimleri şöyle:

Çavuş Fikret Özer / SamsunÇavuş Birol Elmas / Sakarya Er Mesut Cengiz / HatayEr Eyüp Çolakoğlu / İstanbul Onbaşı Yavuz Çoban / AksarayAstsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer / KonyaUzman Çavuş Mustafa Aslan / Çorum Er Süleyman Kalkan / IspartaEr Fevzi Kazak / GaziantepEr Yunus Yılmaz / Ankara Üsteğmen Murat Bek / YozgatEr Hüseyin Gürdal / KocaeliEr Mehmet Ağgedik / ElazığEr Koray Özel / AdanaEr Mehmet Çetin  / AydınUzman Çavuş Reşit Ercan / ElazığÇavuş İdris Çam /  KahramanmaraşEr Ufuk Bozkurt  / Kırklareli Er Mesut Kazanç / Erzurum Uzman Çavuş Halil Özdoğru / SinopEr Soner Ateşsaçan / Artvin Er Ramazan Akın / AğrıAstsubay Bilal Özcan / İstanbul  Er Ahmet Tuncel / Bitlis

 


Bu haber 6315 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum