Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Seaspan, 8 konteyner gemisi siparişiyle son 3 ayda 25 yeni inşa gemi sipariş etti!

Seaspan Corporation, toplam sekiz konteyner gemisi siparişi daha vererek son 3 ay içerisinde 25 gemi sipariş etmiş oldu.

Seaspan, 8 konteyner gemisi siparişiyle son 3 ayda 25 yeni inşa gemi sipariş etti!
05 Mart 2021 - 09:44

Seaspan, isimi belirtilmeyen bir tersaneye dört adet 12.000 teu ve dört adet 15.000 teu gemi sipariş etti. Sözleşmelerin ek olarak 15.000 teu'luk dört gemilik bir opsiyona sahip olduğu belirtildi. Gemilerin tamamı, 2022'nin ikinci yarısından başlayıp 2023'ün üçüncü çeyreğine kadar kademeli olarak teslim edilecek. Gemilerin teslim edildiğinde, sektörde lider konumunda bulunan deniz taşımacılığı şirketlerine uzun vadeli kiralanacağı bildirildi.

Son 3 ayda 25 yeni inşa gemi siparişi!

Seaspan'ın 3 ay içerisindeki bu 4. siparişi, Aralık ayında verdiği beş adet 12.200 teu'luk konteyner gemisi siparişi, geçtiğimiz ay verdiği 24.000 teu'luk bir çift konteyner gemisi siparişi ve Zim'e kiralanmak üzere siparişi verilen on adet 15.000 teu'luk gemiyi izledi. Seaspan, Aralık ayından bu yana sipariş edilen 25 gemiye ek olarak, CMA CGM'e kiralanacak, Singapur'un Doğu Pasifik bölgesinden teslim edilmek üzere 15.000 teu'luk iki konteyner gemisi siparişine daha sahip.

Seaspan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Bing Chen, “Sektör lideri ölçeklenebilir ve tam entegre platformumuzdan yararlanarak, sağlam bilançomuzu ve yaratıcı müşteri ortaklıklarımızı güçlendirerek kalite artışını hızlandırmaya devam ediyoruz. Tüm paydaşlar için kazan-kazan çözümleri geliştirmemizi sağlayan şey, tersaneler ve deniz taşımacılığı sektöründeki müşterilerimizle olan derin ortaklığımız ve son derece deneyimli ekibimizin gemi inşasındaki birinci sınıf uzmanlığıdır. Hissedarlarımız için tutarlı bir şekilde sürdürülebilir değer yaratırken, katma değerli hizmet sunumumuzu farklılaştırmaya, iş modelimizin dayanıklılığını artırmaya ve sektör lideri operasyonel mükemmelliğimizi genişletmeye odaklanmaya devam ediyoruz. " ifadeerini kullandı.

Seaspan'ın filosu şu anda toplam 1.073 milyon teu kapasiteli 127 gemiye sahip.


KAYNAK: DENİZHABER.COM ÖZEL HABER
Bu haber 666 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum