Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SANMAR Pakistan'a 4 römorkör ve 2 kılavuz gemi inşa edecek: 33 milyon dolar!

Pakistan Denizcilik Bakanlığı ile SANMAR arasında 4 ASD römorkör ve 2 kılavuz geminin inşasını içeren 33,46 milyon dolarlık anlaşma yapıldığı açıklandı.

SANMAR Pakistan'a 4 römorkör ve 2 kılavuz gemi inşa edecek: 33 milyon dolar!
29 Mart 2021 - 22:17

Pakistan Denizcilik Bakanlığı ile SANMAR arasında 4 ASD römorkör ve 2 kılavuz geminin inşasını içeren 33,46 milyon dolarlık anlaşma yapıldığı açıklandı.

Pakistan Denizcilik Bakanlığı'ndan edinilen bilgilere göre, Pakistan Denizcilik Bakanı Seyid Ali Haydar Zaidi, İslamabad Türkiye Büyükelçisi İhsan Mustafa Yurdakul ve Sanmar Denizcilik'ten yetkililerin katılımıyla Pakistan'ın başkenti İslamabad’da gerçekleştirilen törende SANMAR ile Pakistan arasında 4 ASD römorkör ve 2 kılavuz geminin 1 yıl içerisinde Pakistan'a teslim edilmesi üzerine anlaşma imzalandı.

Anlaşmanın iki kardeş ülke arasında atılmış önemli bir adım olduğu vurgulanan törende konuşan Pakistan Denizcilik Bakanı Seyid Ali Haydar Zaidi Sanmar Denizcilik’i Pakistan’da tersane inşa etmeye teşvik ettiğini belirtti.

Yapılan anlaşmaya göre Sanmar, Pakistan’a  12 aylık süre içerisinde 33,46 milyon dolar değerinde 4 ASD römorkör ve 2 kılavuz gemi inşa ve teslim edecek.


KAYNAK: KAPTAN HABER AJANSI
 
Bu haber 601 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum