Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rusya, kutuplar için kruvaziyer gemisi inşa edecek

Rus gemi şirketi OSK, buza karşı dayanıklı kruvaziyer gemileri inşa ederek turistleri Arktik Okyanusu’nu gezdirmeyi hedefliyor. İnşa edilecek her geminin maliyetinin ise 300 milyon dolara mal olacağı ifade ediliyor.

Rusya, kutuplar için kruvaziyer gemisi inşa edecek
02 Ağustos 2019 - 08:54

Rus devlet şirketi Birleşik Gemi İnşaatı Şirketi (OSK), buza karşı dayanıklı kruvaziyer gemileri inşa ederek meraklılarını Arktik Okyanusu’na götürmeyi planladığını açıkladı. Kutup turizminin parçası olacak gemilerin Murmansk ve Barentsburg kentindeki limanlardan kalkması bekleniyor. Gemi sektöründe Rusya’nın en büyük devlet gemi inşa şirketi olan Birleşik Gemi İnşaatı Şirketleri’nin (OSK) Başkanı Aleksey Rahmanov, “Yolcu gemileri ve özellikle de Kuzey Kutbu seferleri, turistlerin yeni gözdesi olacak. Bu sektöre yönelik ilginin de diğer cruise gemisi ile seyahat sektörünün diğer alanlarına nazaran daha hızlı büyüdüğünü gözlemliyoruz. Genellikle biletlerimizin tümü altı ay öncesinden tükenmiş oluyor” açıklamalarını yaptı.

350 YOLCU TAŞIMA KAPASİTELİ

Rahamov’un açıklamasına göre, gemilerin her biri 350 yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak.

MALİYETİ 300 MİLYON DOLAR

Gemi başına inşaat maliyetinin ise 300 milyon dolara (yaklaşık 1 milyar 700 milyon Türk Lirası) mal olacağı ifade ediliyor.

KAPTANHABER

Bu haber 1044 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum