Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rize'ye Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ' TCSG DOST' Arama Kurtarma Gemisi demir attı

Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı'na bağlı 'TCSG DOST Arama Kurtarma Gemisi Rize Limanı'na demir attı. Gemi 14.00, 17.00 saatleri arasında halkın ziyaretine açık olarak...

Rize'ye Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ' TCSG DOST' Arama Kurtarma Gemisi demir attı
31 Ocak 2018 - 14:49 - Güncelleme: 31 Ocak 2018 - 14:49

Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı'na bağlı 'TCSG DOST Arama Kurtarma Gemisi Rize Limanı'na demir attı. Gemi 14.00, 17.00 saatleri arasında halkın ziyaretine açık olarak gezilebilecek.
Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Gemisi TCSG DOST, açık denizde arama ve kurtarma harekatı icra etmenin yanı sıra, yangın söndürme ile kaçakçılığın önlenmesi gibi operasyonlarda da kullanılabiliyor, donanıma ve helikopter iniş-kalkış, taşıma imkan kabiliyetine de sahip.
Ayrıca TCSG DOST Komutanlığı seyir radarı, su üstü arama radarı, elektrooptik gündüz ve gece görüntüleme sistemleri, kesintisiz muhabere sistemleri gibi imkan ve kabiliyetleri bulunuyor. Gemi aynı zamanda keşif karakol, kaçakçılığı önleme, ana görev fonksiyonu olan arama kurtarma görevlerini icra edebilme, akaryakıt yangınlarında kullanılan foam ve deniz suyu tulumbası bulunan 2 adet saatte bin 200 metreküp kapasiteli, 120 metre atma mesafeli harici yangın söndürme sistemi marifetiyle yangın söndürme, yağ sıyırıcı cihaz ve bariyerler marifetiyle kirlenmeyi önleme ve yayılmayı durdurma kabiliyetlerine sahip. TCSG DOST Gemisi Rize Limanı'nda 1 gün süreyle demirli kalacak.


Bu haber 6796 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum