Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Mogan Gölü'nde olta balıkçılığı yaygınlaştırılacak

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Mogan Gölü'nde balıkçılığın gelişmesi için olta balıkçılığına izin vereceklerini söyledi.Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık...

Mogan Gölü'nde olta balıkçılığı yaygınlaştırılacak
27 Ekim 2017 - 06:40 - Güncelleme: 27 Ekim 2017 - 06:41

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Mogan Gölü'nde balıkçılığın gelişmesi için olta balıkçılığına izin vereceklerini söyledi.
Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Korkmaz, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay'ı makamında ziyaret etti. Başkan Duruay'ın makamında gerçekleşen ziyarette Mogan Gölü'nün temizliğiyle ilgili alınacak tedbirler konuşuldu. Gölün temizliğiyle Gölbaşı'nın 25 yıllık özleminin son bulmaya başladığını aktaran Başkan Duruay, "Gölün temizliği süresinde ve sonrasında bütün vatandaşlarımıza görevler düşüyor. Bunlarla ilgili bizde her konuda tedbir alıyoruz. Mogan Gölümüzde balıkçılığın gelişmesi adına sadece olta balıkçılığına izin vereceğiz. Ağ atımını kesinlikle istemiyoruz" dedi.
Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Korkmaz da balık popülasyonunun artırılması amacıyla Mogan Gölü'ne sazan ve turna balıkları bırakılacağı müjdesini verdi. Ziyarette Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Ergün Erol da hazır bulundu.


Bu haber 2810 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum