Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Mavi Yüzgeçli Orkinos avcılığı özel izinle yapılabilecek!

Mavi Yüzgeçli Orkinos avcılığının 15 Mayıs - 1 Temmuz tarihleri arasında Bakanlıkça verilen özel izin çerçevesinde yapılabileceği bildirildi.

Mavi Yüzgeçli Orkinos avcılığı özel izinle yapılabilecek!
23 Şubat 2021 - 11:32

Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü, Mavi Yüzgeçli Orkinos avcılığının 15 Mayıs - 1 Temmuz tarihleri arasında Bakanlıkça verilen özel izin çerçevesinde yapılabileceğini bildirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı resmi sitesinden yapılan, 30 metre ve üzeri tam boy uzunluğuna sahip ve başka ülke karasularında avcılık yapan balıkçı gemisi sahip ve donatanlarının dikkatine sunulan duyuruda şu ifadeler yer aldı;

''​Mavi yüzgeçli orkinos avcılığı, 5/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını DüzenleyenTebliğin 21'inci maddesi kapsamında genel su ürünleri av yasağının olduğu 15 Mayıs - 1 Temmuz tarihleri arasında Bakanlıkça verilen özel izin çerçevesinde yapılabilmektedir.

Bu kapsamda mavi yüzgeçli orkinos avcılığına müracaat edecek başka ülke karasularında (Moritanya'da bulunan gemiler gibi) faaliyet gösteren balıkçı gemisinin tespiti ve gemi ile birlikte kullanılacak ağın ölçümlerinin yapılabilmesi için en geç 1 Nisan 2021 tarihinde ülkemiz karasularında olmaları gerekmektedir.''

 


KAYNAK: KAPTAN HABER AJANSI
Bu haber 336 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum