Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

M/T Militos adlı tanker İstanbul Boğazı girişinde arıza yaptı

274 metre boyunda 50 metre genişliğindeki Yunan bayraklı M/T Militos boş olarak girdiği İstanbul Boğazı girişinde makine arızası yaptı.

M/T Militos adlı tanker İstanbul Boğazı girişinde arıza yaptı
12 Nisan 2020 - 18:16

İstanbul Boğazı girişinde M/T Militos adlı tanker arıza yaptı

İstanbul Boğazı girişinde makine arızası yapan ham petrol tankeri M/T Militos, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün zamanında müdahalesi sonucu tehlike yaratmadan kontrol altına alındı. 274 metre boyundaki geminin her iki makinesi de arıza yapınca 4 kurtarma römorkörü ile sorunsuz şekilde Ahırkapı gemi çekek bölgesine çekildi.

274 metre boyunda 50 metre genişliğindeki Yunan bayraklı M/T Militos boş olarak girdiği İstanbul Boğazı girişinde makine arızası yaptı. İki makine dairesi birden arızalanan tanker tehlike yaratınca Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü hemen harekete geçti.

Boğazın çeşitli yerlerinde 24 saat bekleyen Kurtarma 2, 5 ve 11 römorkörler ile Mehmetçik isimli kurtarma gemisi harekete geçti. Haydarpaşa mendireği önüne gelen dev geminin baş ve kıç tarafından halatla bağlanan römorkörler, çekme güçleriyle sürüklenmeyi önledi. Kurtarma 2 gemiyi çekerken, Kurtarma 11 gemiye kumanda etti. Kurtarma 8 ve bir kurtarma botu da yardıma gelerek, büyük bir kazanın olmasını engelledi. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne gelen ihbardan 7 dakika sonra kurtarma operasyonun başladığı öğrenilirken, Türk boğazlarında ve Marmara Denizi’nde tehlikeli durumlara her an müdahale edilebileceği kanıtlandı.


Bu haber 5689 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum