Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kurtuluş gününde gemi ziyareti

Lapseki ilçesinde düşman işgalinden kurtuluşun 95’nci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 'TCG Türkeli' gemisi ziyarete açıldı.

Kurtuluş gününde gemi ziyareti
26 Eylül 2017 - 11:56

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapan,  57 metre boyunda, 9 metre eninde ve 26 deniz mili hıza sahip, son derece modern silahlarla donatılan Tuzla sınıfı karakol gemilerinden TCG Türkeli gemisi, Lapseki İskelesine demirledi.

Gemiyi vatandaşların yanı sıra Kaymakam Tahir Şahin, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Garnizon Komutanı Yarbay Türker Altıngöz, Şehit aileleri, gazi yakınları ve vatandaşlar gemiyi ziyaret ettiler.

Ziyaret sırasında gemide görevli komutanlar ziyaretçileri gezdirdiler ve gemi hakkında bilgi verdiler.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, “İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yıl dönümü kutlama programı bünyesinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapan ‘Tuzla sınıfı karakol gemilerinden "TCG Türkeli", 57 metre boyunda, 9 metre eninde’ savaş gemisini yaptığımız girişimler sonrasında vatandaşlarımızın ziyaretlerine açtık. Belediyeden görevli arkadaşlarımız şehit yakınları ve gaziler ve yakınlarını araçlarla evlerinden alarak gemiyi gezdirdiler daha sonrada evlerine bıraktılar. Onlar için ne yapsak azdır” dedi.
(Boğaz Gazetesi)

 

Bu haber 5645 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum