Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kaptan Mehmet Öztürk Türkiye'de

Gürcistan'ın Abhazya'ya yakıt götürdüğü suçlamasıyla alıkoyduğu “Buket” adlı geminin kaptanı Coşkun Mehmet Öztürk, İstanbul'a geldi.

Kaptan Mehmet Öztürk Türkiye'de
09 Eylül 2009 - 20:18

Gürcistan'da serbest kalan kaptan Türkiye'de
 
Gürcistan Sahil Güvenliğinin, Gürcistan'dan tek yanlı bağımsızlığını ilan eden Abhazya'ya yakıt götürdüğü suçlamasıyla alıkoyduğu “Buket” adlı geminin kaptanı Coşkun Mehmet Öztürk, İstanbul'a geldi.

Gürcistan'dan Abhazya'ya yakıt götürdüğü suçlamasıyla alıkonulduktan sonra mahkeme kararıyla 24 yıl hapis cezasına çarptırılan ve 4 Eylülde 30 bin Lari kefaletle Kutaisi Temyiz Mahkemesi tarafından serbest bırakılan Öztürk, THY'nin tarifeli uçağıyla akşam saatlerinde Batum'dan Atatürk Havalimanı'na geldi.

Kaptan Öztürk'ü, alanda eşi Havva, annesi Nurten, ablası Füsun Öztürk ile yakınları Türk bayrağı ve çiçeklerle karşıladı. Oldukça duygusal anların yaşandığı karşılama sırasında basın mensuplarına bir açıklama yapan Coşkun Mehmet Öztürk, “Ülkeme ve aileme kavuşmaktan çok mutluyum. Biz gerçekten dürüst insanlarız, firmamız da dürüst bir firma. Sayın Dışişleri Bakanımız ve büyükelçiliğimiz yardımcı oldu. Çok teşekkür ediyorum. İnşallah gemimizi de yükümüzü de geri getireceğiz. Sizlerden Saakaşvili'ye e-mail atmanızı istiyorum, oturup Türk yetkililerle anlaşsın” diye konuştu.

Öztürk, 24-25 günün zorlu geçtiğini ifade ederek, “Dualarla, dostlarımın yardımlarıyla ayakta kaldım. Çok yorgunum, daha sonra konuşmak istiyorum” dedi.

Havva Öztürk de eşine kavuşmanın heyecanını yaşadığını belirterek, çok mutlu olduğunu, eşine kavuşmasında yardımcı olan hükümet yetkilileri ile şirket yetkililerine teşekkür etti.

Coşkun Mehmet Öztürk, Gürcistan'da alıkonulduktan sonra 31 Ağustos 2009 tarihinde mahkeme kararıyla 24 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.(aa)

 


Bu haber 3537 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum