Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kaçırılan Gemiden Haber Yok

Somali'de korsanlar tarafından kaçırılan Malta bandıralı kuru yük gemisi ''Frigia''nın işletmecisi Karya Denizcilik Şirketinin Personel Müdürü Halil Kahraman, ''Gemiden haber.....

Kaçırılan Gemiden Haber Yok
24 Mart 2010 - 09:32

Kaçırılan Gemiden Haber Yok

Somali'de korsanlar tarafından kaçırılan Malta bandıralı kuru yük gemisi ''Frigia''nın işletmecisi Karya Denizcilik Şirketinin Personel Müdürü Halil Kahraman, ''Gemiden haber alamıyoruz'' dedi.

Kahraman, gemide bulunan ve Emiralem Beldesi'nin eski belediye başkanı olan ağabeyi Birol Kahraman'ın Frigia adlı gemide 2 yıldan bu yana başmühendis olarak çalıştığını, emekli bir subay olduğunu anlattı.
Gemiden dün sabah saat 03.30'da alarm mesajı aldıklarını, bunun üzerine hemen firmaya giderek gemiyle irtibat kurmaya çalıştıklarını ancak, bağlantı kuramadıklarını dile getiren Kahraman şöyle konuştu:
''Denizcilik Müsteşarlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bilgi verdik. Geminin Hint Okyanusu açıklarından Somali'ye doğru ilerlediğini öğrendik. Gemideki hiçbir mürettebatla irtibat kuramadık. Gemi İsrail'den aldığı gübreyi Tayland'a götürüyordu. Gemide başmühendis olarak çalışan ağabeyim 1994-2004 yılları arasında 10 yıl Menemen'in Emiralem beldesinde belediye başkanlığı yaptı. Bir kızı var, eşinden boşandı.
Gemi, Hint Okyanusu açıklarında güvenli bölgede ilerliyordu. Kaçırıldığına inanmak istemiyoruz ama haber de alamıyoruz. Bizimle Somalili korsanların herhangi bir teması olmadı. Güvenli bir şekilde ağabeyime ve diğer personelimize kavuşacağımızı, başlarına bir şey gelmeyeceğini umuyoruz.''
Kahraman, babasının vefat ettiğini, annesinin de geminin kaçırıldığından haberinin olmadığını, gazetecilerle de annesini görüştürmediklerini ifade ederek, ''Televizyonu açmıyoruz. İlerde öğrenecek ancak, rahatsızlanmasın diye söylemiyoruz'' dedi.
''Frigia'' gemisinde, 19'u Türk, 2'si Ukrayna uyruklu toplam 21 personel bulunuyor.(aa)


Bu haber 1695 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum