Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İran el koyduğu Güney Kore bayraklı Hankuk Chemi'yi serbest bıraktı!

Güney Kore dışişleri bakanlığından bugün yaptılan açıklamada, İran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri'nin Basra Körfezi'nde el koyduğu Güney Kore'ye ait petrol tankerinin ve gemi kaptanının idari prosedürler tamamlandıktan sonra İran'dan ayrıldığını söyledi.

İran el koyduğu Güney Kore bayraklı Hankuk Chemi'yi serbest bıraktı!
09 Nisan 2021 - 11:09

İran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri'nin Basra Körfezi'nde el koyduğu Hankuk Chemi isimli Güney Kore bayraklı tanker ve gemi kaptanı serbest bırakıldı.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri Basra Körfezi'nde Güney Kore'ye ait petrol tankerine el koymuş, yapılan açıklamada, Güney Kore bandıralı tankere petrol kirliliği ve çevreye verdiği zarar gerekçesiyle el konulduğu ifade edilmişti. Ancak gemi sahibi olan Busan merkezli DM Shipping bu iddiaları yalanlamıştı. Daha sonra ise geminin, İran'ın Güney Kore tarafından bloke edilen 7 milyar dolarlık fonu gerekçesiyle alıkonulduğu anlaşılmıştı.

Güney Kore dışişleri bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, geminin idari prosedürleri tamamladıktan sonra İran'dan ayrıldığını söyledi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada; "Kaptan ve denizcilerin sağlıkları yerinde." ifadesi kullanıldı.


KAYNAK: KAPTAN HABER AJANSI
Bu haber 776 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum