Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İMEAK DTO Aliağa Şubesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, Temmuz Ayı Meclis toplantısında yaptığı konuşmada Oda olarak imzaladıkları protokollerden bahsederek Ayvalık bölgesine yapmış oldukları ziyaretin detaylarını anlattı.

İMEAK DTO Aliağa Şubesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi
08 Ağustos 2019 - 08:38

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi, Temmuz Ayı Meclis Toplantısı’nı Aliağa Ticaret Odası’nda gerçekleştirdi.

İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen Meclis Toplantısı'nın açılışını Meclis Başkanı İsmail Önal yaptı.

Toplantıda Haziran ayı toplantı zabıtları ve Haziran ayı mizanları onaya sunulurken zabıtlar ile mizanlar oy birliğiyle kabul edildi.

Temmuz ayı faaliyet raporunun da üyelerle paylaşıldığı İMEAK DTO Aliağa Şubesi Olağan Meclis Toplantısı’nda Deniz Turizmi Uzmanı Nur Kan’ın “Türkiye’nin Deniz Turizmi Stratejilerinin İzmir için analizi” hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Nur Kan, sunumunda deniz turizmi kavramı üzerine açıklamalarda bulunurken bu turizmin geliştirilmesi için ülkelerin istatistiklerini Aliağa turizmi için belirlenmesi gereken stratejileri İMEAK Deniz Ticaret Odası üyelerine aktardı.

imeak_dto_1-001.jpg

İMEAK DTO Aliağa Şubesi’nin Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın son gündeminde İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasına Deniz Turizmi Uzmanı Nur Kan’a yapmış olduğu sunumdan dolayı teşekkür ederek başlayan Şimşek, odanın Temmuz ayı faaliyetlerini değerlendirdi.

Oda olarak imzaladıkları protokollere de değinen Şimşek, “Aliağa Şubemiz ve ilçemizdeki diğer meslek odaları ile Hampton By Hilton Oteli arasında üyelerimize özel indirim protokolü imzalamış bulunmaktayız. Tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyor, otel yönetimine de teşekkür ediyoruz” dedi.

İzmir Kalkınma Ajansı’nın İzmir’e yerli/yabancı yatırımların kazandırılması konusunda çalışan Yatırım Destek Ofisi’nden gelen heyet ile birlikte Nemport, Socar, Ege Gübre, Ege Çelik limanlarını ziyarette bulunduklarını belirten Şimşek, orta vadede yapılması planlanan rüzgâr santralinin taşımalarıyla ilgili incelemelerde bulunduklarını belirtti.

imeak_dto_2-001.jpg

Ayvalık bölgesine yapmış oldukları ziyarete de değinen Şimşek ziyaretleri sırasında birçok konuyu gündeme getirdiklerini belirterek şunları ifade etti:

“Şubemiz ve Ayvalık Belediyesi ortak projesi olarak Midilli ziyaretlerini gündeme getirdik. Yine Ayvalık’a yapılması planlanan çekek yeri konusunda şubemiz olarak desteklerimizi bildirdik. Ayrıca üyemiz Setur Marina’ya yaptığımız ziyaret neticesinde ise denizcilik sektörümüze faydalı her türlü aktivite de ortak organizasyonlar yapılması konusunda görüşmeler yaptık. Dikili Belediyesi ile Dikili’den Midilliye yapılan seferlerle ilgili olarak bilgiler aldık. Çandarlı Yelken ve Su Sporları Kulübü’nü ziyaret ederek Yönetim Kurulumuzun desteğiyle eğitim sahalarında kullanılmak üzere tahta palet kulübümüzün kullanımı için teslim edildi.”

Şimşek, Temmuz ayı faaliyetlerinin ardından Aliağa ve Türkiye genelinde gerçekleşmiş olan ihracat/ ithalat rakamları ve faaliyetler üzerine bilgilendirmelerde bulundu.

Şimşek, ayrıca yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle tüm İslam âleminin bayramını kutladı.

imeak_dto_3-001.jpgimeak_dto_4-001.jpg

KAPTANHABER

Bu haber 518 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum