Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Dünyanın En İyi Açık Deniz Karakol Gemisi

Gemi inşa ve denizcilik sektöründe faaliyet gösteren popüler kuruluş tarafından Katar Sahil Güvenlik Komutanlığı için üretilen ve dünyanın en hızlı açık deniz karakol gemisi unvanına da sahip olan ARES 150 HERCULES Dünyanın En İyi Açık Deniz Karakol Gemisi ödülüne layık görüldü.

Dünyanın En İyi Açık Deniz Karakol Gemisi
28 Ocak 2019 - 09:42 - Güncelleme: 28 Ocak 2019 - 10:01

ARES Tersanesi 2019 Yılına da Uluslararası Ödüllerle Girdi…

Katar İçişleri Bakanlığı bağlısı Sahil Güvenlik Komutanlığı için ARES Tersanesince dizayn ve inşa edilen HERCULES sınıfı süratli karakol gemileri; sıra dışı tasarımları, imkan ve kabiliyetleri ve sağlanan Entegre Lojistik Destek paketleriyle daha proje aşamasında iken geniş ilgi çekmişti.

ARES’in botlarını ve üretim tekniklerini yerinde görmek için yalnızca bahse konu projenin üretimi süresince Antalya Serbest Bölgesinde dört ayrı fabrikada faaliyet gösteren tersaneyi onlarca farklı ülkeden heyetler ziyaret etti.

Projeyi ve ARES’in üretim teknolojilerini inceleyen birçok saygın kuruluştan biri de 1983 yılından beri Avustralya’da yayın yapan, 200 bini aşkın tirajı ve milyonlarca takipçisi olan Baird Maritime kuruluşu oldu. Gemi inşa ve denizcilik sektöründe faaliyet gösteren popüler kuruluş tarafından Katar Sahil Güvenlik Komutanlığı için üretilen ve dünyanın en hızlı açık deniz karakol gemisi unvanına da sahip olan ARES 150 HERCULES Dünyanın En İyi Açık Deniz Karakol Gemisi ödülüne layık görüldü.

48 metre boya, 37 deniz mili azami sürate ve 1600 deniz mili seyir siasına sahip olan ARES 150 HERCULES üzerinde konvansiyonel ve asimetrik tehditlere karşı kullanılmak üzere elektrooptik sensörler ile ASELSAN üretimi 30mm MUHAFIZ Uzaktan Komutalı Stabilize Top ve 2 adet 12.7mm STAMP Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemleri de bulunuyor.

Bununla birlikte geminin kıç üstünde özel harekat timlerinin operasyon ve intikalleri amacıyla 2 adet ARES 24 HARPOON Ani Müdahale Botu konuşludur.

Konuya ilişkin ARES Tersanesi Genel Müdürü Utku ALANÇ, “Okuyucularının %75’i Avrupa ve Asya’da bulunan, okuyucu kitlesinin %80’ini denizcilik sektöründe yer alan kurum/kuruluşlar ve gemi inşa sanayicilerinin oluşturduğu bu saygın kuruluş tarafından, aynı zamanda Katar Sahil Güvenlik Filosunun Sancak Gemisi olan ARES 150 HERCULES’ün birincilik ödülüne layık görülmesi, Türk gemi inşa sanayii adına gurur vericidir. ARES Tersanesi, tüm azim ve kararlılığı ile en zor şartlarda dahi ülkesi ve milleti için üretmeye, ülkesini dünyada en iyi şekilde temsil etmeye, döviz kazandırmaya, kazandığını yine ülkesine yatırmaya ve istihdam yaratmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

ARES Hakkında Çeşitli ebatlarda 100’den fazla gemi inşa etmiş olan ARES Tersanesi’nin önceliği, sahip olduğu dinamik, genç ve hırslı mühendis kadrosu, müşteri odaklı üretim çözümleri, son kullanıcı memnuniyeti ve ömür boyu destek prensibiyle çalışan Entegre Lojistik Destek departmanı ile deniz kuvvetlerinin, kamu ve özel kuruluşların her türlü deniz platformu ve bağlı hizmet ihtiyaçlarını karşılamak olmuştur. ARES’in başarısının temelinde, dünyanın önde gelen tasarım ve donanım tedarikçileri ile işbirliği dahilinde, son teknoloji ekipman ve yüksek vasıflı insan gücünü kullanarak, üstün tasarım ve kaliteye sahip olan, sınıfının en iyi deniz platformlarını inşa etmesi ve bunun yanında müşterilerin her kademedeki talep ve beklentilerini karşılayabilmek için son kullanıcılarla daima açık iletişim halinde olmasıdır.

Bu prensiplerle ARES Tersanesi, Avrupa’nın en büyük kompozit ve alüminyum gemi inşa tersanelerinden biri olmuş, Türkiye’nin sektörden bağımsız en hızlı büyüyen şirketi ve en büyük gemi ihracatçısı konumuna gelmiştir.

 

 

Bu haber 3881 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum