Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Çay kıyısında, 'Ya taşarsa' nöbeti

Zonguldak Alaplı İlçesinde aşırı yağışlar nedeniyle ilçenin ortasından geçen Çayın su seviyesinin kritik seviyeye ulaşması üzerine köprü ulaşıma kapandı. vatandaş ve esnaf, sel...

Çay kıyısında, 'Ya taşarsa' nöbeti
21 Haziran 2019 - 15:30 - Güncelleme: 21 Haziran 2019 - 17:51

Zonguldak Alaplı İlçesinde aşırı yağışlar nedeniyle ilçenin ortasından geçen Çayın su seviyesinin kritik seviyeye ulaşması üzerine köprü ulaşıma kapandı. vatandaş ve esnaf, sel nöbeti tutmaya başladı.
Günlerdir aralıklarla süren yağmur, 50 km iç derinliklere kadar uzanan dağlardan gelen yağmur suları Alaplı Çayının debisinin yükseltti. Çay debisinin metrelerce yükselmesinden dolayı iç kesimlerde bulunan dere yataklara yakın bazı evler boşaltıldı. Bir çok Köy yollar su altında kalırken, çay kenarında bulunan bazı evler tehlikeye karşı boşaltıldı. Alaplı ilçesinde 4 gündür etkili olan şiddetli yağış hayatı felç etti.
Su seviyesi kritik noktada olduğu gözlemlendi. Bu arada, Alaplı şehir merkezindeki eski köprüsü çayın yükselmesiyle çökme tehlikesine karşı zaman zaman yetkililer tarafından trafiğe kapatıldığı görüldü.
DHA

Bu haber 4873 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum