Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"Boğulmayı engelleyen havuz" projesiyle girişimcilik ödülü

SANKO Liseleri Girişimcilik Kulübü öğrencileri, Girişimci Genç Liderler Akademisi tarafından düzenlenen GİGLA Zirvesi"nde, "Boğulmayı Engelleyen Havuz" projesi ile girişimcilik...

"Boğulmayı engelleyen havuz" projesiyle girişimcilik ödülü
07 Haziran 2018 - 11:57 - Güncelleme: 07 Haziran 2018 - 11:59

SANKO Liseleri Girişimcilik Kulübü öğrencileri, Girişimci Genç Liderler Akademisi tarafından düzenlenen GİGLA Zirvesi"nde, "Boğulmayı Engelleyen Havuz" projesi ile girişimcilik ödülü aldı.
Türkiye genelinden çok sayıda okulun başvurduğu ve 12 projenin davet edildiği "GİGLA Zirvesi" İstanbul Yenilikçi Öğrenme Merkezi'nde düzenlendi.
SANKO Fen- Teknoloji Lisesi ve SANKO Koleji öğrencilerinden Yiğit Demir, Muazzez Koçak, Eylül Dalkesen, İkra Gökçen Tiryaki, Civan Can, Dila Kılıç, Doğa Deniz, Abdullah Efe Saraç, İdil Tural ve Selen Göğüş katıldı. Öğrenciler danışman öğretmenleri Özgül Güner ve Kerim Gülşen rehberliğinde tasarladıkları "Boğulmayı Engelleyen Havuz" projesinde Arduino yazılım dili kullanılarak sensörler oluşturdu.
Bu sensörler yardımıyla havuzda 10 saniye hareketsiz kalan insan siluetinin algılanması, boğulmak üzere olan kişinin otomatik olarak havuz dışına çıkarılması ve bu sayede havuz boğulmalarının engellenmesi amaçlandı.


Bu haber 1900 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum