Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Binali Yıldırım'a 'Denizcilik Üstün Hizmet Beratı' Takdimi

İMEAK Deniz Ticaret Odası'nca düzenlenen programda, Binali Yıldırım'a "Denizcilik Üstün Hizmet Beratı" takdim edildi.

Binali Yıldırım'a 'Denizcilik Üstün Hizmet Beratı' Takdimi
09 Mart 2019 - 15:59 - Güncelleme: 09 Mart 2019 - 16:04

Binali Yıldırım'a 'Denizcilik Üstün Hizmet Beratı' Takdimi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Deniz Ticaret Odası tarafından düzenlenen Denizcilik Üstün Hizmet Beratı Takdim Töreni'ne katıldı.
İMEAK Deniz Ticaret Odası'nın geçtiğimiz aylarda aldığı karar neticesinde Binali Yıldırım'a Ulaştırma Bakanlığı, Başbakanlık görevi ve Meclis Başkanlığı döneminde Türk denizciliğine yaptığı katkılardan dolayı "Denizcilik Üstün Hizmet Beratı" takdim edildi.
Törenin açılış konuşmasını İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran yaptı.
Kıran, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclisi olarak Türk denizciliğine katma değer sağlayan önemli projelerin, gelişmelerin, düzenlemelerin, denizcilik sektöründe yarattığı olumlu etkilerinin büyüklüğünü de dikkate alarak, oy birliği ile Binali Yıldırım’a “Denizcilik Üstün Hizmet Beratını“ takdim etme kararı aldıklarını belirtti.
İMEAK DTO Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır’da törende yaptığı konuşmada” Beğendiğim bir özdeyişi sizlerle paylaşmak isterim. Bir düşünür derki: İnsanın ömrü, yaşadığı günleri, ayları, yılları değil faydalı hizmetleri kadardır. Bu bağlamda Sayın Binali Yıldırım Beyefendi ülkemize, milletimize ve de denizciliğimize yapmış olduğu çok faydalı hizmetlerinden dolayı minnet ve şükranla anılacaktır” dedi.
Törende Binali Yıldırım bir konuşma yaptı. Yıldırım konuşmasında; ”Laf üstüne laf değil, iş üstüne iş koyma” zamanı olduğunu belirti. “Uzun yıllar siyasette, Ankara'da çeşitli sorumluluklar aldım, hizmet ettim. 11 yaşında bu şehre geldim. Ortaokulu, liseyi, üniversiteyi burada okudum. Meslek sahibi oldum. Aile kurdum, çocuk sahibi oldum, torun sahibi oldum. Bu şehir beni milletvekili yaptı, bakan yaptı, başbakan yaptı, meclis başkanı yaptı. Şimdi bu şehre ortasından deniz geçen, denizciliğin merkezi olan bu şehre borcumu ödemek için huzurlarınızdayım” dedi.
 
 
 

Bu haber 2291 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum