Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Beyaz Fırtına-2018 Tatbikatı başladı

Deniz Kuvvvetleri Komutanlığı, Beyaz Fırtına-2018 Tatbikatının 14-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında Marmara Denizi, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'de icra edileceğini açıkladı.Deniz...

Beyaz Fırtına-2018 Tatbikatı başladı
14 Mayıs 2018 - 08:49 - Güncelleme: 14 Mayıs 2018 - 08:49

Deniz Kuvvvetleri Komutanlığı, Beyaz Fırtına-2018 Tatbikatının 14-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında Marmara Denizi, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'de icra edileceğini açıkladı.
Deniz Kuvvetleri Komutanlığından yapılan açıklamada, Beyaz Fırtına-2018 Tatbikatı, Donanma Komutanlığı sevk ve idaresinde 14-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında Marmara Denizi, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'de icra edileceği belirtilerek,
Deniz Kuvvetleri Komutanlığının iki yılda bir icra ettiği tatbikatın amacının, katılan Birlik/Komutanlıkların görev fonksiyonlarına yönelik harekât imkân ve kabiliyetlerini geliştirmek, harbe hazırlık seviyelerini yükseltmek ve aynı zamanda Ege Denizi ile Doğu Akdeniz'de deniz güvenliğinin idamesine katkı sağlamak olduğu bildirildi.
Beyaz Fırtına-2018 Tatbikatı'na, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığından unsurlar katılacağı kaydedilerek Tatbikat kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı unsurları tarafından deniz hedeflerine fiilî güdümlü mermi (füze) ve top atışları yapılacağı ifade edildi.
Tatbikata iştirak edecek gemiler tarafından Gökçeada, Bozcaada, Çanakkale, Dikili, Foça, Uzunada, İzmir, Çeşme, Kuşadası, Güllük, Bodrum, Datça, Marmaris, Aksaz, Fethiye ve Antalya limanlarımıza ziyaretler gerçekleştirileceğine dikkat çekildi. Liman ziyareti süresince gemilerin halkın ziyaretine açılacağı vurgulanarak, "Aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan kıymetli aileleri ile kahraman gazilerimiz gemilerimizde ağırlanacaktır" denildi. (BC -İHS-Y)

Bu haber 1982 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum