Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ASELSAN, devler listesinde 52'nci sıraya yükseldi

Türk savunma sanayinin liderlerinden ASELSAN, “Defense News Top 100” listesinde 3 basamak yükselerek 52’nci sıraya çıktı.

ASELSAN, devler listesinde 52'nci sıraya yükseldi
24 Temmuz 2019 - 10:02

Türkiye’nin savunma sanayinde lider kuruluşu olan ASELSAN, ABD merkezli askeri yayıncılık kuruluşu Desenfe News Dergisi tarafından yayınlanan “Desenfe News Top 100” listesinde 3 basamak yükselerek 52’nci sıraya yerleşti. ASELSAN tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, listeye 2006'da giren ve geçen yıl 55'inci sıraya kadar yükselen şirket, bu yıl üstlendiği yeni projelerle başarı grafiğini artırarak yaklaşık 1,8 milyar dolar ciro elde etti. Böylece, listedeki yerini 3 basamak daha geliştirerek, 52'nci sıraya yükseldi.


ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, kurulduğu 1975'ten itibaren şirketin Türk ordusuna elektronik cihaz ve sistem açısından çok önemli bir kaynak oluşturduğuna dikkati çekerek, söyle devam etti: “Ordumuzun bize gösterdiği güveni boşa çıkarmamak için 40 yıldan uzun süredir durmadan çalışıyoruz. Dünyanın 64 ülkesine ihracat gerçekleştirirken 'Türk Ordusu da bu sistemi kullanıyor' sözünü altını çizerek gururla söyledik."

‘İlk 50 olmaya az kaldı’

Görgün, ASELSAN'ın milli ve yerli sistemler geliştirerek teknolojide tam bağımsızlık için 7 bini aşkın personeliyle çalışmayı sürdürdüğünü belirterek, "Dünyanın ilk 50 savunma sanayi firmasından biri olma hedefimizi gerçekleştirmeye çok az kaldı. Devletimizin ve ASELSAN ürünlerini kullanmayı tercih eden dost ve müttefik ülkelerimizin desteği ile bu hedefi kısa sürede gerçekleştireceğimize inanıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

KAPTANHABER

Bu haber 2545 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum