Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Aliağa Şubesi, kuruluşunun 1. yılını kutladı

İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, Melis Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “Bugün Aliağa Şubemizin de kuruluşunun birinci yıl dönümü. Ne güzel hep birlikteyiz, bu mutluluğu birlikte yaşıyoruz” dedi.

Aliağa Şubesi, kuruluşunun 1. yılını kutladı
04 Eylül 2019 - 13:17


İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantının açılışını Meclis Başkanı İsmail Önal yaptı.

Toplantıda Ağustos ayı toplantı zabıtları onaylandı. Temmuz ayı mizanları onaya sunuldu, oy birliğiyle onaylandı.

Ağustos ayı faaliyet raporunun da üyelerle paylaşıldığı toplantı Deniz Temiz Derneği/TURMEPA İzmir Eğitim Proje Koordinatörü Saygın Yörük’ün derneğin faaliyetlerini anlatan sunumuyla devam etti. Yörük, sunumunda dernek faaliyetlerinin yanı sıra deniz ve çevre kirliliğine dikkat çekti.

Toplantı Saygın Yörük’ün sunumunun ardından IQ Plus Language Academy Koordinatörü Özlem Sağdıç Kıdık ve İngilizce Öğretmeni Burcu Sezen Tüker, İngilizce eğitimleri hakkında üyeleri bilgilendirmesiyle devam etti. Daha sonra IQ Plus Language Academy’de eğitim alan İMEAK Deniz Ticaret Odası üyesi firma çalışanlarına sertifikaları verildi.

İMEAK DTO Aliağa Şubesi’nin Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın son gündeminde ise Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek konuşma gerçekleştirdi.

dto_1-005.jpg

Şimşek, konuşmasında “İMEAK Deniz Ticaret Odamızın  37. Kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. 1982 yılında başlangıçta İstanbul Deniz Ticaret Odası olarak 734 üye ile kurulmuş olan bugün yaklaşık 10 bin üyesi bulunan Deniz Ticaret Odamızın 37.’nci kuruluş yıl dönümünü kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum. Ayrıca bugün Aliağa Şubemizin de kuruluşunun birinci yıl dönümü. Kuruluşumuzun bu meclis toplantımıza denk gelmesi de büyük bir tesadüf oldu ve ne güzel hep birlikteyiz, bu mutluluğu birlikte yaşıyoruz” dedi.

Sözlerine 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak devam eden Şimşek, “Vatan topraklarımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramını bir kez daha huzurunuzda kutluyorum.  Ayrıca Denizlerimizde 1 Eylül itibariyle sona eren avlanma yasağının kalkmasıyla da yeni balık avı sezonunun tüm balıkçılarımız için bereketli geçmesini diliyorum” açıklamasında bulundu.

Ağustos ayında düzenlenen Aliağa1. Denizcilik Sektör Toplantısı’na da değinen Şimşek, “Geçen ay birincisini gerçekleştirdiğimiz ve bundan sonra da geleneksel hale getireceğimiz sektör toplantımızı güzel bir katılımla gerçekleştirdik. Bu toplantımızda denizci kardeşlerimizin sorunlarını dinledik ve çözüm bulma yolunda neler yapabileceğimizi konuştuk. Ortak sohbet ve hareketle tüm sorunlarımızın üstesinden geleceğimize inancım sonsuzdur” ifadelerini kullandı.

Şimşek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2023’e kadar “1 milyon Amatör Denizci” hedefi doğrultusunda Aliağa Liman Başkanlığı’nın İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi ve Aliağa’daki diğer meslek odalarının destekleri ile yaklaşık 200 kişiye “Amatör Denizci Eğitimi” verdiklerinin altını çizdi.

Şimşek, İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın başlatmış olduğu Denizcilik Sektörü Envanter Çalışması’na değinerek “Odamızın başlatmış olduğu çalışma denizcilik sektörünün envanter çalışmasıdır. İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ve ekibi bu çalışmaya çok önem veriyor. Denizciliğin tüm alt sektörlerinde başlangıç noktamızı ve sektörün mevcut durumunu tespit ederek, Türk denizciliğini küresel ölçekte öne çıkarmak amacıyla yapılan bu çalışmadan dolayı genel başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Şimşek, Ağustos ayı faaliyetlerinin ardından Aliağa ve Türkiye genelinde gerçekleşmiş olan gemi, yük ve konteyner istatistikleri üzerine bilgilendirmelerde bulundu.

Toplantı dilek ve temennilerin dinlenmesinin ardından son buldu.

dto_2-005.jpg

KAPTANHABER 

Bu haber 474 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum