Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

6 Yeni Film Gösterimde

Evlilik Sınavı (Easy Virtue), Darbe (Push), Sokakların Kralı Romeo (Roadside Romeo), Davetsiz (The Uninvited), Palermo’da Yüzleşme (Palermo Shooting) ve Irmak (Frozen River)....

6 Yeni Film Gösterimde
31 Mayıs 2009 - 10:51

6 Yeni Film Gösterimde

Bu hafta 6 yeni film izleyici ile buluştu.

PALERMO’DA YÜZLEŞME (PALERMO SHOOTING)

Alman sinemasının uluslararası üne sahip usta ismi Wim Wenders’in son filmi Palermo’da Yüzleşme (Palermo Shooting), geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışmıştı. Yönetmen son filminde yaşadığı hayattan sıkılan dünyaca ünlü bir fotoğrafçının öyküsünü anlatıyor. Hayatın anlamsızlığına kanaat getiren Finn yaşadığı Düsseldorf'dan ayrılarak Palermo'ya gider ve burada hiç ummadığı bir maceranın ortasına düşer. Başrolünü alman heavy metal grubu Die Toten Hosen'in solisti Campino'nun üstlendiği filmde ayrıca Giovanna Mezzogiorno ve Dennis Hopper da rol alıyor.

DONMUŞ IRMAK (FROZEN RIVER)

81. Akademi ödüllerinde en iyi özgün senaryo ve başrolündeki Melissa Leo ile en iyi kadın oyuncu dallarında Oscar'a aday olan  Frozen River ya da Türkçe adıyla Donmuş Irmak Sundance Bağımsız Filmler Festivalinde jüri büyük ödülünü almıştı. Kanada'nın ABD sınırına yakın bir bölgede yaşayan iki kadın hayatlarını sınırdan kaçak göçmen geçirerek kazanmaktadırlar. Her seferinde kendilerine bu işi son kez yaptıklarına dair söz veren ikili başlarına gelecek korkunç olaydan habersizdir. Melissa Leo'ya Oscar adaylığını yanısıra birçok ödül kazandıran Donmuş Irmak  yönetmen Courtney Hunt'ın imzasını taşıyor.

DARBE (PUSH)

Bilim kurgu aksiyon türündeki Darbe (Push), Gangster Number One ve Lucky Number Slevin gibi filmleriyle tanınan Paul McGuigan imzalı bir yapım. Farklı güçlere sahip bir grup genç medyumun başından geçenleri anlatan filmde Chris Evans, Dakota Fanning,  Colin Ford, Camilla Belle, Joel Gretsch ve Djimon Hounsou başrolleri paylaşıyor.

DAVETSİZ (THE UNINVITED)

Gerilim türündeki ''Davetsiz/Uninvited'' adlı film gösterime girdi. Yönetmenliğini Charles Guard ve Thomas Guard'ın üstlendiği filmin senaryosu Craig Rosenberg, Doug Miro ve Carlo Bernard'ın imzasını taşıyor. Emily Browning, Arielle Kebbel, David Strathairn, Elizabeth Banks, Maya Massar ve Kevin McNulty'nin rol aldığı filmin konusu şöyle:
''Anna (Emily Browning), annesinin trajik ölümünden sonra hastanede kaldıktan sonra evine dönmüştür. Acıları tam azalırken babasının annesinin hemşiresi Rachael (Elizabeth Banks) ile nişanlandığını öğrenince tekrar çoğalır. Anna, o gece annesinin hayaleti tarafından ziyaret edilir ve Rachel'ın yapmak istedikleri için annesi onu uyarır. Bunun üzerine Anna ve kız kardeşi babalarını aslında nişanlısının göründüğü gibi olmadığına inandırmaya çalışır. Bu durum artık üvey anne ve üvey kızlar arasında ölümcül bir savaşa dönmüştür.''

SOKAKLARIN KRALI ROMEO (ROADSIDE ROMEO)

Walt Disney'in Hint sinemasıyla girdiği işbirliği sonucu ortaya çıkan Sokakların Kralı Romeo (Roadside Romeo),  hem küçük hem de büyük izleyicilerin keyifle izleyeceği ilginç bir animasyon. Adı romantik aşkla özdeşleşen Romeo'nun hikayesini bambaşka bir coğrafyada Hindistan'ın ünlü Mumbai kentinde ele alan film Bollywood'a özgü müzik ve danslarla renklenen eğlenceli bir aşk hikayesi. Türkçe seslendirmelerini Ziya Kürküt, Aslı Omağ Ve Haldun Ergüvenç'in yaptığı Sokakların Kralı Romeo keyifli bir 90 dakika geçirmek için ideal bir seçim gibi görünüyor.

EVLİLİK SINAVI (EASY VIRTUE)

Noel Coward'ın aynı adlı tiyatro eserinden beyazperdeye uyarlanan Easy Virtue ya da Türkçe vizyon adıyla Evlilik Sınavı "Priscilla Çöller Kraliçesi" ile ünlenen yönetmen Stephan Elliott’un imzasını taşıyor. 1920'li yılların İngiltere'sinde geçen film geleneklerine son derece bağlı aristokrat Whittaker ailesinin beklentilerin tam aksine bir evlilik yapan oğlu John Whittaker'ın ABD'li eşi Larita ile birlikte eve gelmesiyle başlıyor. John'un annesi Veronica, bu ABD'li gelinin hareketlerini fazla rahat bulmakta ve kendi asil aile yapılarına bir başkaldırı olarak görmektedir. Larita'nın tüm iyi niyetli çabalarına rağmen ikisi arasında bir güç ve iktidar mücadelesi başlar. Filmin başrollerinde Jessica Biel, Colin Firth, Kristin Scott Thomas ile Ben Barnes var.

Bu haber 1424 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum