Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

25. Yıl Burgazada Deniz Kulubü Kupası Yat Yarışı Yapılıyor

25. yıl Burgazada Deniz Kulübü yat yarışı; Burgazada-Heybeliada kanalında kurulacak olan start hattından başlayacak ve Adaları dolaştıktan sonra aynı yerde tamamlanacaktır.

25. Yıl Burgazada Deniz Kulubü Kupası Yat Yarışı Yapılıyor
18 Ağustos 2017 - 07:06

Türkiye’nin en eski Deniz Kulüplerinden biri olan Burgazada Deniz Kulübü; o tarihte Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü ile birlikte Marmara’nın incisi olan Adalar bölgesinde yarış düzenlemeye başlamış ve bu güzellikler o tarihten günümüze kadar devam etti.

25. Yıl yarışı da 19 Ağustos 2017 Cumartesi günü saat 12:00’de Burgazada-Heybeliada kanalında kurulacak olan start hattından başlayacak ve Adaları dolaştıktan sonra aynı yerde tamamlanacaktır.

25. Yıl yarışı kayıtları devam etmekte olup, beş sınıfta (IRC I, IRC II, IRC III, IRC IV ve GEZİ) 30’un üzerinde yatın kayıt yaptırması beklenmektedir.

Yarışçılar ödüllerini yarış bitiminde Burgazada Deniz Kulübü’nde düzenlenecek olan ödül töreninde alacaklardır. Yarışı izlemek isteyen basın mensupları için basın motoru 19 Ağustos 2017 Cumartesi günü saat 11:30’da Burgazada Deniz Kulübü iskelesinden hareket edecek, yarış sonuçları yarış bitiminde ulaştırılacaktır.

Yarışta ve ödül töreninde birlikte olmak dileği ile, Saygılarımızla, Organizasyon komitesi Not: Burgazada Deniz Kulübü Derneği 25 Temmuz 1934 tarihinde kurulmuş 590 üyesi olup, üyeler, çocuklar ve gençlere başta yüzme ve yelken olmak üzere Atletizm, basketbol, bisiklet, hentbol, futbol, masa tenisi, okçuluk, tenis, voleybol, yelken, yüzme, su topu, briç ve satranç başta olmak üzere fiziksel ve zihinsel beceri gerektiren tüm spor dallarında eğitim veren,Sosyal ve sportif amaç taşıyan dernek 1991 yılından Türkiye yelken Federasyonu İstanbul Bölge YELKEN branşına tescili olmuş çeşitli sınıflarda 1992 yılından bu yana ve bu sene 25.yılı Burgazada Deniz kulübü Kupası yat yarışını yapmaktadır.

Bu haber 2452 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum