Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Uçan Vatoz Kadını Öldürdü

Amerika'nın Florida eyaletinde denizden fırlayan Benekli Kartal cinsi bir vatoz, teknede güneşlenen bir kadının boynuna çarparak ölümüne neden oldu

Uçan Vatoz Kadını Öldürdü
22 Mart 2008 - 21:52

Kamikaze Vatoz Tekne Güvertesinde Kadını Öldürdü

MARATHON - ABD'nin Florida eyaletinin güneyinde Küba'ya doğru uzanan minik ada silsilesi Key West'in Atlas Okyanusu tarafında seyreden bir motordaki kadın, tekne içine uzanan vatoz tarafından öldürüldü.
Florida Balık-Doğa Koruma Kurulu'nun açıklamasına göre, motoru kullanan 57 yaşındaki kadının babası, 2 metrelik 34 kiloluk vatozun, kızına çarpması sırasında hiçbir şey yapamadı.
Garip kazada, vatozun zehirli büyük iğnesi kadını vurmadı. Başka bir canlıdan kaçan vatoz tekneye doğru yönelerek talihsiz kadına çarptı. Kadının başı büyük vatozun darbesinin ardından bordaya çarptı ve beyni ölümcül yara aldı.
Florida'nın Atlas Okyanusu ve Meksika Körfezi'ne bakan sularında yaşayan vatozlar 227 kilo ağırlığa kadar ulaşabiliyor. Bu tür ''benekli kartal vatozu'' olarak adlandırılıyor.
Sürüngen-balık uzmanı zoolog Lynn Gear, kazayla ilgili olarak,''Bu tür, insana saldırmaz. Başka canlıdan kaçarken kaza olabilir. Ama böylesi görülmedi'' dedi.

DenizHaber.Com


Bu haber 11575 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum