Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rus uçak gemisi Amiral Kuznetsov'un onarımı 2018'de Murmansk'ta başlayacak

Rusya'nın tek uçak gemisi olan Amiral Kuznetsov'un onarımına önümüzdeki yıl Rusya'nın kuzeybatısında yer alan Murmansk kentindeki 35. Gemi Onarım Fabrikası'nda başlanacağı duyuruldu.

Rus uçak gemisi Amiral Kuznetsov'un onarımı 2018'de Murmansk'ta başlayacak
10 Eylül 2017 - 17:43

Sputnik'e konuşan askeri sanayii sektöründen bir kaynak, 'Amiral Kuznetsov uçak gemisi konusu çözüme kavuştu, evimizde, Murmansk'taki 35. Gemi Onarım Fabrikası'nda onaracağız. Önümüzdeki yılbaşı gemi orada olacak" ifadelerini kullandı.

Uçak gemisinin onarım çalışmalarının en az 2 yıl sürebileceğini belirten yetkili, 2 yıllık sürenin aşılmaması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını sözlerine ekledi.

SURİYE'DE GÖREV ALAN 40'UN ÜZERİNDE UÇAK VE HELİKOPTER TAŞIDI

Geçen yılın ekim ayında kuzeydoğu Atlantik ve Akdeniz bölgelerine doğru yola çıkan ve 8 Kasım'da Suriye açıklarına varan Amiral Kuznetsov uçak gemisi grubu, ilk olarak 15 Kasım'da Humus ve İdlib'e yönelik operasyonlara katılmıştı.

Amiral Kuznetsov Suriye'deki görevlerde yer alan 40'ın üzerinde uçak ve helikopter taşımıştı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'de Moskova ve Ankara'nın garantörlüğünde bir ateşkes anlaşması sağlanması sonrası bu ülkeden Rus askeri güçlerinin kısmen geri çekilmesi kararını almıştı. Rusya'ya geri dönen ilk grup arasında ülkenin tek uçak gemisi olan Amiral Kuznetsov ve personeli de yer almıştı.

Bu haber 5141 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum