Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Med Marine Svitzer'e inşa ettiği ikinci römorkörü de suya indirdi!

Med Marine’in Danimarka ve İsveç’teki limanlarda kullanılmak üzere Danimarka merkezli Svitzer için inşa ettiği buz sınıfı römorkörlerden ikincisi suya indirildi.

Med Marine Svitzer'e inşa ettiği ikinci römorkörü de suya indirdi!
18 Şubat 2021 - 15:55

Med Marine’in Danimarka ve İsveç’teki limanlarda kullanılmak üzere Danimarka merkezli Svitzer için inşa ettiği  buz sınıfı römorkörlerden ikincisi suya indirildi.

Danimarka merkezli Svitzer firması ile Med Marine arasında iki buz sınıfı römorkörün inşası için anlaşma imzalanmıştı. Robert Allan tasarımı römorkörlerden ilki 2020 yılı sonunda suya indirilmişti. İkinci römorkör de 11 Şubat 2021 tarihinde Ereğli Tersanesi'nde başarıyla suya indirildi.

İskandinavya’da en zorlu şartlarda çalışacak şekilde inşa edildi!

Ereğli Shipyard tarafıdan Robert Allan’ın TundRA 3000 tasarımıyla inşa edilen römorkörler İskandinavya’da en zorlu şartlarda çalışacak şekilde tasarlandı. 60 tonluk çekiş gücü ve tüm yönlere itme kuvveti oluşturabilen römorkörlerde ultrasonik kirlenme önleyici sistem kullanıldığı belirtildi.

Yeni römorkörler Danimarka ve İsveç’teki limanlarda hizmet verecek!

Med Marine’nin inşa ettiği, uzunluğu 30 metre ve genişliği 12.6 metre olan römorkörler Svitzer Helios ve Svitzer Dynan isimli eski römorkörlerin yerini alacak.Yeni römorkörler ağırlıklı olarak Danimarka ve İsveç’teki limanlarda hizmet verecek.


KAYNAK: KAPTAN HABER AJANSI
Bu haber 915 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum