Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Deniz yakıtlarının geleceği şekilleniyor: MSC, Hidrojen Konseyi'ne katıldı!

Mediterranean Shipping Company küresel bir endüstri kuruluşu olan Hidrojen Konseyi'ne üye olarak CMA CGM ve Nippon Yusen Kaisha (NYK) gibi diğer deniz taşımacılarının arasına katıldı.

Deniz yakıtlarının geleceği şekilleniyor: MSC, Hidrojen Konseyi'ne katıldı!
13 Ocak 2021 - 11:19

Mediterranean Shipping Company (MSC), hidrojenden elde edilen yakıtlarla ilgili Ar-Ge'yi hızlandırmak ve sektörler arası işbirliği teşvik etmek için kurulan küresel bir endüstri kuruluşu olan Hidrojen Konseyi'ne üye olarak CMA CGM ve Nippon Yusen Kaisha (NYK) gibi diğer deniz taşımacılarının arasına katıldı.

''Deniz taşımacılığını karbından arındırmak güçlü ortaklıklara bağlı olacak!''

MSC'de başkan yardımcısı olan Bud Darr; "MSC, nakliye için temiz hidrojen yakıtlarının geliştirilmesini hızlandırmak için geniş bir paydaş kitlesiyle aktif olarak etkileşim kuruyor. Deniz taşımacılığının karbondan arındırılmasının geleceği, hem teknoloji işbirliği hem de tedarik açısından güçlü ortaklıklara bağlı olacaktır. Uzun vadede tüm endüstrileri karbondan arındırmak için pazara alternatif yakıtlar ve alternatif tahrik teknolojileri getirmek için Ar-Ge çabalarına büyük miktarda enerji ve sermaye enjeksiyonu yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Hidrojen Konseyi'nin, temiz enerji geçişini teşvik etme vizyonuyla uzun vadede yakıt oalrak hidrojen kullanma hedefine sahip şirketleri bir araya getiren küresel bir girişim olduğu biliniyor.


KAYNAK: DENİZHABER.COM ÖZEL HABER
Bu haber 269 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum