Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

'Ata' için koştular

Konak Belediyesinin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği geleneksel Ata'ya Saygı Koşusuna bu yıl da binlerce öğrenci katıldı.Konak...

'Ata' için koştular

Konak Belediyesinin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği geleneksel Ata'ya Saygı Koşusuna bu yıl da binlerce öğrenci katıldı.Konak...

'Ata' için koştular
09 Kasım 2017 - 23:13 - Güncelleme: 09 Kasım 2017 - 23:14

Konak Belediyesinin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği geleneksel Ata'ya Saygı Koşusuna bu yıl da binlerce öğrenci katıldı.
Konak Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte organize ettiği Ata'ya Saygı Koşusunun 19'uncusuna 60 okuldan ilk, orta ve lise olmak üzere toplam bin 157 öğrenci katıldı. Öğrenciler minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde 450, 650, 850, 1200 ve 1800 metre olmak üzere yaş gruplarına göre sınıflandırılarak koştu.
İnciraltı Kent Ormanında gerçekleşen yarışı izleyenler arasında Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ile Konak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Türkoğlu ve Menderes Tunç da yer aldı. Ödül töreninde konuşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, koşuya katılan tüm öğrencileri gayretlerinden ötürü kutlayarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ü bir kez daha minnetle ve özlemle andıklarını söyledi. Pekdaş, "Bağımsız bir ülkede, özgür bireyler olarak, eşit şekilde yaşamamızın temeli Cumhuriyetle atıldı. Dünyanın ilk ulusal Kurtuluş Savaşını yapan askerler daha sonra dünyanın ilk hukuk devletini de kurdular. Kadın-erkek eşit olsun, kız çocukları okusun ve okullarda bilim olsun istediler. Bize bir rota belirlediler ve şimdi biz onlara olan bağlılığımızı cumhuriyetin daha da ileri gitmesi için gerçekleştireceğiz. Çok çalışacağız, çok okuyacağız, bilimi kendimize rehber edineceğiz, insanların fikirlerine saygılı olacağız. Atatürk'e layık gençler olmanızı bekliyoruz. Hepinizi kucaklıyor ve kutluyorum" diye konuştu.
Konak Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğünün organizasyonunu yaptığı yarışmada koşan öğrenciler performanslarıyla göz doldurdu. Ata'ları için ter döken ve dereceye giren öğrencilerin mutluluk ve gururları gözlerine yansıdı. Yaklaşık iki saat süren yarışmada minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde toplam bin 157 öğrenci kıyasıya bir mücadele örneği sergiledi. Dereceye giren öğrencilere madalyanın yanı sıra eşofman ve satranç takımı da verilirken, koşuya katılan tüm öğrencilere günün anısına hazırlanan madalyalar verildi.

Bu haber 1913 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum