Padişahların gün batımını izlediği Meriç Nehri çöplüğe...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Padişahların gün batımını izlediği Meriç Nehri çöplüğe döndü

Gün batımının en güzel gözlendiği nadir nehirler arasında bulunan ve Osmanlı döneminde padişahlar tarafından da sık sık ziyaret edilen Meriç Nehri, son dönemde adeta çöplüğe...

22 Ocak 2018 - 12:54 - Güncelleme: 22 Ocak 2018 - 12:57

Gün batımının en güzel gözlendiği nadir nehirler arasında bulunan ve Osmanlı döneminde padişahlar tarafından da sık sık ziyaret edilen Meriç Nehri, son dönemde adeta çöplüğe döndü. Duyarsız vatandaşlar tarafından çöp yağmuruna tutulan nehir yatağı ilgi bekliyor.
Osmanlı Devleti'nin kadim başkentlerinden Edirne'de dönemin padişahları tarafından saltanat kayıklarıyla ziyaret edilen Meriç Nehri duyarsız vatandaşlar nedeniyle adeta çöplüğe döndü. Edirne Kent Ormanı'na gelerek nehir kenarında piknik yapanların çöplerini attığı nehir yatağı ilgi bekliyor. Nehrin bu hali görsel kirliliğin yanı sıra sağlık ve doğal yaşamı da tehdit ediyor.

"Kendilerine saygıları yok ki çevreye olsun"
Bölgeye gelerek duruma tepki gösteren vatandaşlardan Mert Hamarat, "Bu insanların kendilerine saygıları yok ki çevreye olsun. Durum gerçekten çok vahim, burada bu şekilde balık popülasyonu da barınamaz. Yetkililerin bir an önce tedbir almaları gerekiyor" dedi.

Bu haber 1578 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Marmara denizindeki hayalet gemiler havadan görüntülendi
Marmara denizindeki hayalet gemiler havadan görüntülendi
Avrupa'ya e-ihracat yapanlar firmalara önemli uyarı
Avrupa'ya e-ihracat yapanlar firmalara önemli uyarı