Kaptan Haber Türk Denizciliğinin Haber Merkezi
| RSS | Sitemap | Künye | Reklam | İletişim | Arşiv&Arama | ÜYE GİRİŞİ Sitede 156 kişi var..| 05/09/2015 6:42:11
| RSS | Sitemap | Künye | Arşiv&Arama | ÜYE GİRİŞİ Sitede 156 kişi var..| 05/09/2015 6:42:11
KaptanHaber Haberin ve Habercili?in Kaptany
|Geminin Armatörü Burak Erdoğan...


İlk kez DenizHaber Duyurmuştu

Geminin Armatörü Burak Erdoğan...

Geminin Armatörü Burak Erdoğan...

Sitemizin bir buçuk ay önce duyurduğu "Eternal Confidence Türk armatöre satıldı" haberi dün ulusal basının manşetlerindeydi. Çünkü gemiyi alan armatör Başbakan'ın oğlu çıktı.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın, ortağı Mecit Mert Çetinkaya ile kurduğu MB Denizcilik şirketi bir gemi daha satın aldı. Eternal Confidence (Sonsuz Güven) adlı gemi, “Misuga Kaiun” adındaki bir Japon’dan alındı. 170 metre uzunluğunda, 23 metre genişliğindeki kuru yük gemisi Eternal Confidence, 17953 Gros Ton ağırlığa sahip.
 
Türk Denizciliğinin Haber Sitesi Denizhaber.com sitemizin, 2 Kasım tarihli haberinde, “Eternal Confidence, Türk armatöre satıldı” şeklinde ilk kez geminin Türk armatöre satıldığını duyurmuştuk. Ancak o zaman gemiyi satın alan armatörün ismine ulaşamamıştık. Dün basında DenizHaber.Com un bu haberine de atıf yapılarak verilen haberlerde gemiyi satın alan şirketin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Oğlu Burak Erdoğan'a ait MB Denizcilik olduğu ortaya çıktı.
 
MB Denizciliğin 10,5 Milyon Amerikan Doları’na, Japonya’da satın aldığı Eternal Confidence, İstanbul Liman Başkanlığı tarafından “SAKARYA” adıyla tescillendi. Aydınlık gazetesinin haberine göre gemi, Deniz Ticaret Odası’nda bugün, Türk bandrasına geçecek. Gemiye, Çin Denizi’nde Türk bayrağı çekilecek. Eternal Confidence, eski sahibi tarafından Panama bandıralı olarak işletiliyordu.
 
2002 yılında Japonya’nın Shkoku Tersanesinde inşa edilmiş olan handysize dökme yük gemisi Eternal Confidence’nin, 5 ambarı bulunuyor. 4×30 ton kreyni bulunan gemi 29.905 DWT’luk. , Bilal Erdoğan’ın ortağı olduğu MB Denizcilik şirketinin personeli tarafından bir Çin limanında teslim alındı. merkezli Ealift Maritime SA adlı Japon şirketinden alınan gemi, şu anda Çin Denizi bölgesinde bulunuyor.
 
Bilal Erdoğan, 12 Mart 2012 tarihinde sermaye artışına giderek ortağı Mert Mecit Çetinkaya’nın elindeki hisseleri aldı. Bilal Erdoğan, şirketin yüzde 99 hissesine sahip oldu. Ancak geminin işletmeciliğini eski ortağı yapmaya devam ediyor. “Üsküdar Salacak Mahallesi İskele Caddesi No:14 adresinde bulunan MB Denizcilik’in bünyesinde bulunan SAFRAN-1 Gemisini aynı adreste bulunan Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Mecit Çetinkaya ve oğlu Mert Mecit Çetinkaya’ya ait Manta Denizcilik Şirketi tarafından işletiliyor.
 
Sakarya (Eternal Confidence), bu haber yayına hazırlandığı sırada Çin'in Quinghuangdao Limanında bulunuyordu. 20 Aralık tarihi itibariyle Türk Bayrağı çeken gemi, Sakarya adı ile tescil edilerek TCVU3 çağrı işaretini aldı. 
 
Dünya denizlerinde Sakarya adlı 2 gemi daha bulunuyor. Bunlardan biri Chemfleet'e ait  Sakarya adlı Malta Bayraklı 7321 GRT'luk kimyasal/ürün tankeri . Diğeri ise Kazakistan bayraklı 732 GRT'luk açık deniz destek gemisi.

 
 
O HABERİMİZ İÇİN TIKLAYIN:
'Eternal Confidence ' Türk Armatöre Satıldı 
2002 yılında Japonya'nın Shkoku Tersanesinde inşa edilmiş olan handysize dökme yük gemisiEternal Confidence , 10,5 Milyon $ bedelleTürk armatöre satıldı....
http://www.denizhaber.com/index.php?sayfa=habgst&id=30939Bu Haber 3787 kez okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Yazlanlardan Lojiturk Ltd. veya KaptanHaber.Com sorumlu tutulamaz.


(100 Kırmızı Kart gören yorum otomatik olarak sistemden çıkmaktadır)
Bu habere byrakylan toplam 7 yorum var.
  7 yorum gösteriliyor. Yorum Ekle


CETINKAYA ???

BU FIRMADA MAASIN NEKADARI BANKAYA NEKADARI PTT HESABINA YATIYOR BILENINIZ VAR MIDIR? BILMEM KI

İZMİRLİ KAPTAN

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

denizcilik

gemicik oldu gemi

vatandaş

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

belli

başkalarını sen neyine güveniyosun diye sınarken o gemiyi nerenize sığdıracaksınız

belli

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

Neden batıyor insanlara ?

1- bi insanın armatör olması için gemide personel olarak çalışmış olması gerekmez. Olursa avantajları olur, ama şart değil ! 2- Başbakanın oğlu yeni değil, belki de 7-8 yıldır bu işin içinde. Ve de bileğinin hakkıyla, pırıl pırıl bir şirketle bu işi yapıyor. Neden eleştiriliyor ya da hazmedilemiyor anlamıyorum. Heralde bizim insanımız istiyor ki evvel ki başbakanların çocukları gibi Erdoğan'ın çocukları da banka hortumlasın, devlet kurumlarını zarar uğratsın & söğüşlesin vs vs. Ayıp oluyor.

armatör

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

Gemi almak

Sayın arkadaşlar, bildiğiniz bir şey varsa açıklayın,yoksa Cumhurbaşkanının oğlu diye gemi almayacak mı? Gıybet yapmak büyük günahtır. Allah korusun.www.refikakd ogan.com

T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

GÜNCEL Kategorisinden Diger Başlıklar:

Exhibition NEVA 2015
UNITED TREASURE, Zihni, Bodrum, Aylan, Sahil Güvenlik, Balıkçılık, Ali Koç, Can Yeleği, Şambrel, Çeksan Tersanesi, , MED MARİNE, Hakan Şen, Liman İş, Sendika, grev, Van Gölü, , Deniz taksi, Balıkçı, Facia, Libya, Çanakkale, , Riva, Ulaştırma Bakanlığı, Karadeniz, Kum, Kumcu, Bodrum, Kaçak, Muğla, Motoryat, Fuar, Çanakkale, Ayvacık, Kaçak, Deniz,