Advert
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

Başbakan Yıldırım'dan 'Preveze Deniz Zaferi' mesajı

Başbakan Yıldırım, Preveze Deniz Zaferi'yle Akdeniz'deki Türk hakimiyetinin pekiştirildiğini belirtti.

Başbakan Yıldırım'dan 'Preveze Deniz Zaferi' mesajı
Bu içerik 460 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım, Preveze Deniz Zaferi'nin 479'uncu yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, zaferin, Türk denizcilik tarihinin önemli dönüm noktalarından birisi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"27 Eylül 1538 tarihinde, 122 gemiden oluşan Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa komutasındaki Osmanlı Donanması, 262 gemiden oluşan Andrea Doria komutasındaki Haçlı Donanması'na karşı muazzam bir zafer kazanmıştır. Akdeniz'deki Türk hakimiyetini tam anlamıyla pekiştiren bu zafer, donanmamızın gücünü ortaya koyduğu gibi, denizcilerimizin kahramanlık ve cesaretini de gözler önüne sermiştir. Deniz Kuvvetlerimiz bugün de modern ve gelişmiş donanımıyla milli savunmamızın imkan ve kabiliyetlerine hayati katkılar sağlamaktadır. Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemiz, tarihten aldığı ilhamla, denizcilikte lider ülkeler arasındaki konumunu sürekli yükseltmektedir."

Mesajında, Deniz Kuvvetleri Günü dolayısıyla Deniz Kuvvetleri Komutanlığının bütün mensuplarına sevgi ile muhabbetlerini ileten Yıldırım, üstlendikleri zor ve önemli görevleri yerine getirirken hayatlarını kaybeden tüm şehitleri rahmet ve şükranla andı, gazilere sıhhat ve afiyet diledi.

Sende Yorumla... (Yorumlarda fotoğrafının görünmesini istiyorsan ÜYE OL)
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Elvan’dan İzmir'e liman sözü
Bakan Elvan’dan İzmir'e liman sözü
Gemi yasağının arkasında AB'nin olduğu iddiası
Gemi yasağının arkasında AB'nin olduğu iddiası