UZMAR, LNG Terminalinde OPRC 1-2 Eğitimleri Düzenledi
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

UZMAR, LNG Terminalinde OPRC 1-2 Eğitimleri Düzenledi

UZMAR; Aliağa bölgesinde bu yıl içerisinde faaliyete geçen ve Türkiye'nin ilk Yüzer LNG Terminali(FSRU) olan ETKİ Liman Yüzer LNG Terminali personeline yönelik OPRC 1 ve OPRC 2 sertifikasyon eğitimleri düzenlendi.

22 Ağustos 2017 - 06:53

UZMARETKİ LİMAN LNG TERMİNALİNDE OPRC 1-2 EĞİTİMLERİ DÜZENLEDİ     

5312 sayılı kanun kapsamında; Petrol ve Diğer Zararlı Maddelerden Kaynaklanan Deniz Kirliliğine Hazırlıklı Olma İle İlgili Eğitim Semineri ve Tatbikat Programı Düzenleme bakımından T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yetkilendirilen UZMAR Denizcilik; kıyı tesislerine yönelik düzenlemekte olduğu OPRC-HNS sertifikasyon eğitim seminerlerine bir yenisini daha ekledi.  

UZMAR; Aliağa  bölgesinde bu yıl içerisinde faaliyete geçen ve Türkiye'nin ilk Yüzer LNG Terminali(FSRU) olan ETKİ Liman Yüzer LNG Terminali personeline yönelik OPRC 1 ve OPRC 2 sertifikasyon eğitimleri düzenlendi. 

OPRC-HNS sertifikasyon eğitimleri, petrol ve diğer zararlı maddelerden kaynaklanan deniz kirliliklerine hazırlıklı olma, müdahale ve işbirliği konularına dayalı uluslararası konvansiyonlara ve ulusal mevzuata göre oluşturulmuş olan eğitim seminerleri olup bu seminerler sonucu katılımcılara 5 yıl süre için geçerliliği bulunan ve T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından onaylı sertifikalar düzenlenmekte 

Mevzuat gereği en az 24 saat süreli olan OPRC 1 ve OPRC 2 eğitimleri;14-19/08/2017 tarihleri arasında UZMAR Denizcilik Çevre Mühendisi Burhan Tuğrul ERTÜRK ve Deniz Bilimleri Mühendisi Fırat FİDAN eğitmenliğinde ETKİ Liman tesisinin seminer salonunda düzenlendi. 

Seminerlerin son gününde, Aliağa Çakmaklı Köyü'nde bulunan UZMAR Acil Müdahale İstasyonunda ilgili ekipman-donanımlar üzerinde pratik eğitimler gerçekleştirildi.   

UZMAR'ın koordinasyonunda Aliağa bölgesinde acil müdahale kapsamında düzenlenen bu tip eğitim ve tatbikatlar bölgedeki kamu ve özel kurum/kuruluşlarca takdir ve memnuniyetle karşılanmakta olduğu ve düzenlenen bu eğitim, tatbikatlar sonucunda acil durumlar bakımından ciddi düzeyde farkındalık yaratılarak eğitimli insan kaynağına ve emniyet kültürüne olumlu yönünde katkı sağlandığı görülüyor.       

 

    

Bu haber 704 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı
Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı
700 milyon liralık ordino kavgası
700 milyon liralık ordino kavgası