Advert
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

Boğaz’a kazıklı deniz feneri iptal

KIYI Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, İstanbul Boğazı’na yapılması planlanan “Kazıklı Deniz Feneri İnşaatı” ihalesi iptal edildi. Gerekçe olarak da ihaleye verilen en avantajlı teklifin dahi yaklaşık maliyetin üzerinde olması gösterildi. İhale dosyasında yer alan bilgilere göre denize yapılması planlanan deniz feneri yaklaşık 8 metre yüksekliğinde olacak, denize çakılacak 24 metrelik çelik kazıklar üzerine oturtulacaktı.

Boğaz’a kazıklı deniz feneri iptal
Bu içerik 1344 kez okundu.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, 15 Haziran 2017’da düzenlediği ihalenin iptal edildiğini duyurdu. Duyuruda, ihalenin iptal nedeniyle ilgili, “Yeniköy Kazıklı Deniz Feneri İnşaatı İşi’ne ait ihale, yetkilisi tarafından, ihaleye verilen en avantajlı teklifin idarece tespit edilen yaklaşık maliyetin üzerinde olması gerekçesiyle iptal edilmiştir” ifadesine yer verildi.

Kazıklı Deniz Feneri’nin yapılacağı Yeniköy, dümen kilitlenmesi veya başka nedenlerle büyük gemilerin karaya oturduğu bir bölge olarak biliniyor. Yakın geçmişte karaya oturan dev gemiler nedeniyle, kıyıda bulunan yalıların büyük tehlike atlatması kamuoyunun gündemine taşınmıştı. En son geçen yıl, 21 Aralık’ta Yeniköy’de meydana gelen bir kazada, Star harmony isimli bir gemi sahildeki yalılara metreler kala karaya oturmuştu.

Sende Yorumla... (Yorumlarda fotoğrafının görünmesini istiyorsan ÜYE OL)
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Elvan’dan İzmir'e liman sözü
Bakan Elvan’dan İzmir'e liman sözü
Türkiye'nin uçak gemisi
Türkiye'nin uçak gemisi