Advert
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

Karaya oturan gemiyi dalgalar parçalandı

Sakarya'nın Karasu ilçesinde 1 Nisan'da karaya oturan icralık tarama gemisi, şiddetli fırtına ve dalgaların vurması sebebiyle parçalara ayrıldı.

Karaya oturan gemiyi dalgalar parçalandı
Bu içerik 1134 kez okundu.

Yapımı devam eden Karasu Limanı'nda çalışırken icralık olduğu gerekçesiyle sahile yakın bir noktada demirletilen ve sahile sürüklenerek kıyıya 50 metre mesafede yan yatarak duran özel bir şirkete ait "Yiğithan" isimli tarama gemisi, şiddetli rüzgar nedeniyle oluşan dalgaların etkisiyle parçalandı. İlçede iki gündür devam eden şiddetli fırtına sebebiyle geçen hafta ikiye bölünen gemi, dalgaların etkisiyle parçalandı ve bir kısmı sulara gömüldü.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, şiddetli fırtına ve dalganın iki gündür devam ettiğini aktararak, "Geçtiğimiz hafta ikiye bölünen gemi, dalgaların şiddetine dayanamayarak üçe bölündü ve bir kısmı denize gömüldü. Geminin çevresinde tedbir aldık fakat tatilciler geminin üzerine çıkıyor ve çok tehlikeli hareketler yapıyor. Biz bunun önüne geçemiyoruz. Tabii ki bir an evvel geminin buradan kaldırılmasını istiyoruz." diye konuştu.1 Nisan'da Karasu sahilinde karaya oturan geminin 2 Ağustos'ta İstanbul 9. İcra Mahkemesi tarafından satışa çıkarılacağı belirtilmişti.

 

 

Sende Yorumla... (Yorumlarda fotoğrafının görünmesini istiyorsan ÜYE OL)
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Elvan’dan İzmir'e liman sözü
Bakan Elvan’dan İzmir'e liman sözü
Gemi yasağının arkasında AB'nin olduğu iddiası
Gemi yasağının arkasında AB'nin olduğu iddiası