Advert
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

Hopaport, proje kargo sezonunu açtı

TANAP projesinin Türkiye durağında devam eden çalışmalarda kullanılacak 935 parça Proje Kargo yükü ile İtalya’dan yola çıkan M/V Fortuna isimli gemi Hopa Limanına geldi.

Hopaport, proje kargo sezonunu açtı
Bu içerik 512 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

HOPAPORT TANAP PROJESİNDE LOJİSTİK ÜS OLMAYA DEVAM EDİYOR


Hayati Akbaş/ HOPA-Ülkemizin önemli limanları arasında bulunan HOPAPORT son dönemlerde yaptığı yatırımlar ve çalışmalar ile adını sürekli gündemde tutmaya devam ediyor. 

HOPAPORT geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda Proje Kargo taşımacılığında Lojistik Üs olmaya devam ediyor. Hindistan, Japonya, G. Kore gibi ülkelerden gelen büyük tonajlı yükleri elleçlemede gösterdiği başarı HOPAPORT’un ufkunu açmaya devam ediyor.

Bölgede Uluslar arası bir yatırım olan Azeri Doğalgazını Avrupa ya taşımaya amaçlayan TANAP Projesinde önemli rol üstlenen HOPAPORT binlerce borunun liman sahasında depolanmasına ve buradan da şantiye sahalarına sorunsuz bir şekilde ulaştırılması operasyonunu başarı ile tamamlamıştı.

HOPAPORT bu defa da TANAP projesinin elektromekanik parçalarının aktarımında yeniden Lojistik Üs oldu. Bu kapsamda İtalya’dan aldığı 935 parça yükü ile M/V Fortuna isimli gemide HOPAPORT’a gelerek operasyon rıhtımına demir attı.İçinde 90 ton’luk ağır parçaların da bulunduğu Proje Kargo yüklerinin Liman sahasına ve kapalı ambarlara boşaltılması çalışmaları da aralıksız devam ediyor.

Projenin aktarım çalışmalarında ÇABA&MİSNAK ağır yük taşıma araçları da gemiden indirilen yüklerinde Liman sahasına taşınması ve depolanmasında nakliye hizmeti vermeye devam ediyor.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer sezonun başlaması ile birlikte Proje Kargo gemilerinin de limanlarına gelmeye başladığını ve sezon sonuna kadar da değişik zamanlarda gelmeye devam edeceklerini ifade etti.

Genel Müdür Özer “Biz 2.500 metre uzunluğundaki ana mendireğimiz sayesinde yılın 12 ayı gece-gündüz demeden güvenli çalışma kapasitesi olan bir limanız. Lojistik ve Operasyon departmanlarımızın koordineli çalışmaları başarıyı da beraberinde getirmektedir. Her zaman dedik ki Ciner ve İmisk Holding’in potansiyel gücü ve grup şirketi ÇABA&MİSNAK’ın tecrübesi ile bizim yapamayacağımız iş yoktur. Uluslar arası boyutta birçok projeyi bugüne kadar başarı ile yerine getirdik ve bundan sonra da getirmeye devam ediyoruz ve edeceğizde. TANAP projesi de kendi çapında Dünya’nın gözünü üzerine çevirdiği projelerin başında gelmektedir. Bizde HOPAPORT olarak TANAP projesinde Lojistik Üs olmaya devam ediyoruz.

Projenin HOPAPORT durağında her aşamasına destek verenlere ve Limanımızda projenin başarılı bir şekilde organizasyonunu yapan Lojistik ve Operasyon servisimize ve alın teri döken tüm saha çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Sende Yorumla... (Yorumlarda fotoğrafının görünmesini istiyorsan ÜYE OL)
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD Enerji İdaresi, Türk Boğazları raporu yayınladı
ABD Enerji İdaresi, Türk Boğazları raporu yayınladı
HMM Kuzey Kutbu'ndan Hat Açacak
HMM Kuzey Kutbu'ndan Hat Açacak