Advert
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

BM: Akdeniz'de iki gemi battı, 250'ye yakın kayıp

Birleşmiş Milletler'in açıklamasına göre, Akdeniz'de iki geminin batması sonucu, kayıp olduğu bildirilen yaklaşık 250 kişinin ölmüş olmasından endişe ediliyor.

BM: Akdeniz'de iki gemi battı, 250'ye yakın kayıp
Bu içerik 1367 kez okundu.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin (UNHCR) yaptığı duyuruda, pazar günü Libya açıklarında bir geminin batması sonucu, 11 kişinin hayatını kaybettiği, kayıp olarak kayıtlara geçen 163 sığınmacının ise ölmüş olabileceklerinden endişe edildiği bildirildi. Kurtarılabilen sığınmacılar, kayıplar arasında kadın ve çocukların da bulunduğunu belirtti.

Libya Kızılayı, Trablus'un 50 kilometre batısındaki Zaviye kıyılarında pazartesi günü 10'u kadın 1'i çocuk 11 kişinin cesedine ulaşıldığını duyurdu.

Gemiden 1'i kadın, 6'sı erkek olmak üzere 7 kişinin sahil güvenlik ekiplerince kurtarıldığı kaydedildi. Öte yandan, açıklamaya göre, Sicilya açıklarında da 132 kişiyi taşıyan bir botun battığı, kurtarılan 50 kişinin Sicilya'daki Pozzallo kentine götürüldüğü bildirildi.

2 GÜNDE 6 BİN KİŞİ KURTARILDI

Sadece geçen cuma ve cumartesi günü içerisinde uluslararası sularda yapılan sahil güvenlik operasyonlarında 6 bin kişi kurtarıldı. Kurtarılan sığınmacıların büyük bir kısmı İtalya'ya ulaştırılırken, Libya sularında kurtarılan yüzlerce kişi de Libya'ya geri götürüldü.

SADECE BU YIL 1300 KİŞİ 'KAYIP'

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin son verilerine göre, bu yıl Kuzey Afrika'dan İtalya'ya Akdeniz üzerinden geçmeye çalışan 1300 kişiye bir daha ulaşılamadı. Kayıp olarak bildirilen bu kişilerin ölmüş olabilecekleri düşünülüyor.

Sende Yorumla... (Yorumlarda fotoğrafının görünmesini istiyorsan ÜYE OL)
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 yeni arabalı gemi için daha ihaleye çıkacak
2 yeni arabalı gemi için daha ihaleye çıkacak
Deniz Eraydın'a terleten sorular
Deniz Eraydın'a terleten sorular