Advert
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

1700 tekne Türk bayrağına geçti

İzmir Liman Başkan Vekili Ahmet Apak, yabancı bayrak çekilmiş olan yat, kotra, tekne ve gezinti gemilerinin Türk Bayrağına geçişine kolaylık sağlayan düzenlemelerin yapıldığı kanunun ocak ayında yürürlüğe girmesinin ardından, bugüne kadar 1700'e yakın teknenin Türk bayrağına geçiş yaptığını söyledi.

1700 tekne Türk bayrağına geçti
Bu içerik 398 kez okundu.

İzmir Liman Başkan Vekili Ahmet Apak, yabancı bayrak çekilmiş olan yat, kotra, tekne ve gezinti gemilerinin Türk Bayrağına geçişine kolaylık sağlayan düzenlemelerin yapıldığı kanunun ocak ayında yürürlüğe girmesinin ardından, bugüne kadar 1700'e yakın teknenin Türk bayrağına geçiş yaptığını söyledi.

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Nisan ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Geza Dologh yönetiminde gerçekleşti. Dologh, son iki aydır ülke gündeminde yeralan referandumun sonuçlandığını, artık politik tartışmaların bırakılarak ekonomiye odalanmak gerektiğini söyledi. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Savaş Kaptan ise yaptığı konuşmada ihracatta küçük kıpırdanmalar görüldüğünü, ancak yeterli olmadığını, son iki yılda turizmde alınan büyük yaraların kapanması için de hükümet ve sivil toplum örgütlerini çaba sarfettiğini söyledi. Kaptan, teknelerin Türk bayrağına geçişiyle ilgili düzenlemeden sonra geçişlerin başladığını belirtti. Meclis Başkanı Dologh'un söz verdiği İzmir Liman Başkanı Ahmet Apak, tekne ve yatlara Türk bayrağı çekilmesi kapsamında belgelendirme işlemlerinin sürdüğünü, ülke genelinde 1700'e yakın teknenin Türk bayrağına geçtiğini açıkladı. İstanbul ve Fethiye'de bu yönde geçişlerin daha çok olduğunu belirten Apak, "Zaman sınırlaması olmadığı için insanlar ağırdan alıyor. Yeni alınan teknelere bayrağı ben teslim ediyorum" dedi.

Sende Yorumla... (Yorumlarda fotoğrafının görünmesini istiyorsan ÜYE OL)
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
M/V Leonardo ikiye bölündü...11 kişilik müretebatı Kıyı Emniyeti kurtardı
M/V Leonardo ikiye bölündü...11 kişilik müretebatı Kıyı Emniyeti kurtardı
DTO'da Tamer Kıran'a büyük destek...
DTO'da Tamer Kıran'a büyük destek...