Advert
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

Rusya'dan Türkiye'ye gelen yük gemisi Karadeniz'de battı, 7 mürettebat kayıp

İşletmeciliğini Güneş Shipping'in yaptığı Rusya'dan Türkiye'ye gelen Panama bayraklı Geroi Arsenala isimli kuru yük gemisi beraberindeki 12 mürettebatıyla birlikte Karadeniz'de battı.

Rusya'dan Türkiye'ye gelen yük gemisi Karadeniz'de battı, 7 mürettebat kayıp
Bu içerik 2072 kez okundu.

Panama bandıralı Geroi Arsenala isimli kuru yük gemisi, Kırım kıyılarından 14 deniz mili uzaktayken acil durum sinyali göndermeye başladı. Geminin dün gece şiddetli fırtına nedeniyle ikiye bölünüp battığı belirtildi.

ŞİDDETLİ RÜZGAR ARAMA-KURTARMA ÇALIŞMALARINI ZORLAŞTIRIYOR

Gemideki mürettebatın dokuzunun Ukrayna, ikisinin Rusya, birisi ise Gürcistan vatandaşı olduğu açıklandı. Rusya Acil Durum Bakanlığı yetkilileri, mürettebat üyelerinden birinin kurtarıldığını, dördünün ise yerinin belirlendiğini söyledi. Gemideki diğer yedi kişi ise kayıp.

Kayıp mürettebatın bulunması için altı gemi ve bir helikopterin katıldığı bir kurtarma operasyonu düzenlendiği belirtiliyor. Fakat şiddetli rüzgarın çalışmaları zorlaştırdığı kaydedildi.

RUSYA'DAN TÜRKİYE'YE TAHIL GÖTÜREN GEMİNİN İŞLETMECİLİĞİ  GÜNEŞ SHIPPING'E AİT

Geminin işletmeciliğinin  bir Türk şirketi olan Güneş Shipping'e ait olduğu kaydedildi. Güneş Shipping'den bir yetkili Sputnik'e yaptığı açıklamada, geminin batma nedenini anlamaya çalıştıklarını aktardı.

Rusya Acil Durum Bakanlı bilgiye göre, Kerç Boğazı yakınlarında batan gemi Türkiye'ye tahıl götürüyordu.

Haber Güncelleme;

Konu ile ilgili Güneş Shipping'i temsilen Esenyel&Nazım Hukuk Bürosundan bir açıklama geldi,

Açıklama şu şekilde:

"Müvekkilimiz Günes Denizcilik'in işletmeciliğini yapmış olduğu Geroi Arsenala isimli gemi 19 Nisan 2017 tarihinde saat sabah 03:00 sularında ilk edinilen bilgilere göre uluslararası sularda kotu hava sebebi ile zayi olmuştur. Su an itibari ile geminin yurt dışında mukim olan sahibi US Deep Blue Shipping, sigortacıları, işletmecisi, acentesi ve arama kurtarma ekipleri 12 kişiden oluşan mürettebatın kurtarılması için azami gayreti göstermekte olup gelişmeler oldukça kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Sende Yorumla... (Yorumlarda fotoğrafının görünmesini istiyorsan ÜYE OL)
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 yeni arabalı gemi için daha ihaleye çıkacak
2 yeni arabalı gemi için daha ihaleye çıkacak
Deniz Eraydın'a terleten sorular
Deniz Eraydın'a terleten sorular