Advert
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan bir ilk: ‘Arktik Yoncası'na yolculuk

Rusya Savunma Bakanlığı, Arktik bölgesindeki Kuzey Filosu´na bağlı ‘Arktik Trilistik´ (Arktik Yoncası) isimli askeri üssünü ilk kez görme imkânı veren interaktif 3D bir tur hazırladı.

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan bir ilk: ‘Arktik Yoncası'na yolculuk
Bu içerik 431 kez okundu.

Rusya Savunma Bakanlığı, Arktik bölgesindeki Kuzey Filosu'na bağlı ‘Arktik Trilistik' (Arktik Yoncası) isimli askeri üssünü ilk kez görme imkânı veren interaktif 3D bir tur hazırladı.

Ülkenin en kuzeydeki askeri üssüne yolculuğa çıkma imkânı veren 3D interaktif tur, Rusya Savunma Bakanlığı'nın internet sitesinde meraklıların beğenisine sunuldu.

‘Arktik Trilistik' isimli üssün tanıtımını amaçlayan proje ile ilgili bakanlığın yayınladığı açıklamada "Savunma Bakanlığımızın sitesine başvuran ziyaretçiler, Arktik bölgesinin en zorlu doğa ve iklim koşullarında askeri görevlerimizi yerine getirmemizi sağlayan üssü, interaktif olarak görme imkânı bulacak" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamaya göre, üssün 3D tur kapsamında 'kamuoyuna açılan' bölümlerinde, görevli personelin odaları ve yaşam koşulları görülebiliyor. Proje kapsamında aynı zamanda personel kantini, spor salonu ve sinema-konser salonu da ‘ziyaret edilebiliyor.'

‘Arktik Yoncası'nda 3 uçlu yıldız şeklinde farklı amaçlarla kullanılan bölümler de bulunuyor. 14 bin metrekareye yayılan üste kontrol noktaları, askeri teçhizatlar için garajlar, depolar ve enerji üniteleri yer alıyor.

Sende Yorumla... (Yorumlarda fotoğrafının görünmesini istiyorsan ÜYE OL)
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gemi yasağının arkasında AB'nin olduğu iddiası
Gemi yasağının arkasında AB'nin olduğu iddiası
Gemi ve yat sektörünün ihracatı  2 katına çıktı
Gemi ve yat sektörünün ihracatı 2 katına çıktı