Sezar Atmaca’nın ’Denizcilik Alfabesi’ kitabı çıkıyor
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Sezar Atmaca'nın 'Denizcilik Alfabesi' kitabı çıkıyor

İletişim Yayınları tarafından basılacak olan, 100'den fazla çizimin yer aldığı 72 sayfalık "Denizcilik Alfabesi" 5 Mayıs'ta kitapçılarda/internette dağıtımda olacak.

16 Nisan 2017 - 05:33

İletişim Yayınları tarafından basılacak olan, 100'den fazla çizimin yer aldığı 72 sayfalık "Denizcilik Alfabesi"  5 Mayıs'ta kitapçılarda/internette dağıtımda olacak.

Kitabın yazarı Sezar Atmaca, kitabını şöyle tanımlıyor:

"Denizcilik nedir? Deniz-tekne-insan ilişkisi nasıl kurulur? Tekne kullanma bilgi ve becerisini edinebilmek, geliştirmek için izlenecek yolda nelere ihtiyaç duyarız? Bu ilişkiyiöğretecek bir alfabe var mıdır?

Denizcilik Alfabesi bilinen alfabelere benzemiyor. Bu alfabe, her yaştan deniz meraklısını denizeilikle tanıştırıp, denizle ilgili hayal gücünün, bilincin ve hayallerin gelişmesine katkıda bulunmak için, denizcilik hakkında düşünmeye, kıyaslamaya, anlamaya teşvik etme umuduyla hazırlandı. Denizeilikle ilgilenecek okurun merakına karşılık verecek, ilgisini canlı tutacak şekilde kaleme alındı.

Yalnızca kavramların içerikleriyle metni sınırlamadan, deniz-tekne insan arasındaki ilişkinin anlaşılabilir olmasını sağlamak amacıyla çizimlerle desteklendi."

Denizcilik Alfabesi, denizciliğin engin sularında keyifli bir seyir vaat ediyor.

Bu haber 1459 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rus radarları, 'görünmez' Fransız gemisini takip ediyor
Rus radarları, 'görünmez' Fransız gemisini takip ediyor
Fitch'in yeni raporuyla İzmir zirvedeki yerini korudu
Fitch'in yeni raporuyla İzmir zirvedeki yerini korudu